Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1728
30 листопада 2022 о 12:49
pdf Роздрукувати

Які документи регламентують розміщення пунктів незламності у школі

Установи та організації, в яких розміщено пункти Незламності, потребують роз'яснень і розробки відповідних нормативних документів, щоб діяльність цих пунктів і робота працівників у них була узаконена.

Через пошкодження об'єктів критичної інфраструктури внаслідок російського ракетного терору тисячі українців часом змушені перебувати в цілковитій темряві, без водопостачання та опалення.

Аби не допустити трагедії та допомогти громадянам пережити наслідки ракетних ударів рашистів, по всій країні почали працювати пункти Незламності.

У пунктах, попри відключення електроенергії, передбачається наявність: тепла, води, освітлення, мобільного зв’язку, Інтернету, живлення для мобільних пристроїв, місця для відпочинку, аптечок, передбачається також і забезпечення батьків і дітей.

Частина пунктів Незламності облаштовані у будівлях закладів освіти, адже з початку війни багато закладів освіти стали своєрідним осередком безпеки для тих, хто звертався до них по допомогу.

Але у працівників освіти та органів місцевого самоврядування виникає багато запитань щодо функціонування пунктів Незламності в закладах освіти, повідомляє освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Зокрема, освітян цікавлять такі питання:

  • яке нормативно-правове регулювання діяльності пунктів Незламності?

  • як одночасно організувати навчання дітей у закладі освіти (якщо воно здійснюється в очному та змішаному форматі) та функціонування пункту Незламності?

  • як створити безпечні умови роботи та навчання у закладі освіти, адже тепер до закладу освіти мають доступ усі охочі?

  • хто і на яких умовах має забезпечувати пункти Незламності необхідним обладнанням і матеріалами?

  • чи можливе — і на яких правових підставах — залучення працівників закладів освіти, зокрема і педагогічних, до роботи таких пунктів, зокрема в нічний час?

Служба освітнього омбудсмена здійснила докладний пошук нормативних документів та офіційних роз'яснень, які регламентують функціонування пунктів Незламності, але, не вдалося знайти жодного документа чи роз’яснення, які регулювали б цей доволі складний для закладів освіти процес, — зауважує Горбачов.

Зрозуміло, що створення пунктів Незламності — термінова ініціатива, викликана життєвою необхідністю, й часу для розробки необхідних документів було критично мало. Але тепер, коли цей процес набув широкого масштабу, установи та організації потребують роз'яснень і розробки відповідних нормативних документів, щоб діяльність цих пунктів та робота працівників у них була узаконена.

Попри те, що умови воєнного часу зумовлюють обмеження деяких прав громадян, ці обмеження мають ухвалюватися і запроваджуватися виключно у законний спосіб, — наголошує омбудсмен.

Служба освітнього омбудсмена закликає органи влади, від яких залежить прийняття цих документів, швидко розробити їх. Адже у працівників закладів освіти та органів місцевого самоврядування виникають запитання щодо облаштування, функціонування, безпеки таких пунктів.

Нагадаємо, через пошкодження об'єктів критичної інфраструктури ракетними атаками росіян електроенергію вимикають взагалі поза графіками, через що українські школярі мають значні проблеми із навчанням. Тому батькам та учням надано низку рекомендацій, як зробити освітній процес безперервним під час відключення світла.

Фотоматеріали: Служба освітнього омбудсмена

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.