Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Штучний інтелект у педагогічній діяльності: як ШІ може допомогти в роботі вихователя
»
Взяти участь Всі події
27 жовтня 2022 о 16:47
11 0

Як зараховуються оцінки, якщо учень вчиться за межами України

Сьогодні немає жодних законодавчих або якихось інших обмежень щодо визнання результатів навчання дитини в будь-якій країні світу.

Після початку повномасштабної війни багато українських дітей вимушено виїхали разом із батьками за кордон. Там же діти почали відвідувати заклади освіти, паралельно дистанційно навчаючись у своїй українській школі. Батьки скаржаться на шалене навантаження на дітей у зв'язку з відсутністю системи взаємозаліку програм і оцінок.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет запевняє, що жодних проблем не має бути навіть для учнів 9 і 11 класів, і називає умови зарахування оцінок, якщо школяр навчається за кордоном.

Проте має бути офіційна розшифровка опанованої дитиною освітньої програми разом із годинами, які дисципліни читалися, яка оцінка знань по кожному з предметів тощо, — прокоментував побоювання батьків міністр.

Він пояснив, що український заклад освіти має перекласти європейську систему оцінювання на українську 12-бальну.

Наголошую: жодних обмежень щодо визнання результатів навчання дитини за кордоном на сьогодні не існує, — наголосив Шкарлет.

Він пояснив, що якщо дитина навчається не у випускних класах (не в 9 чи 11), то має бути наданий звичайний табель або інформаційна довідка із закладу освіти про прослухану освітню програму.

Коли ж це свідоцтво про загальну базову освіту за 9 клас або про повну загальну середню освіту за 11 клас, то тут починає діяти звичайна процедура визнання документів про освіту (вона вся прописана й давно працює: документи видаються українськими закладами освіти та можуть бути відповідно до спільного наказу МЗС і МОН направлені для вручення випускникам в українських дипломатичних установах за кордоном).

Тому тут я не бачу жожних перепон чи обмежень. І ми вже передавали через українські посольства й консульства майже чотири тисячі таких документів по 9 і 11 класах українцям, які тимчасово перебувають поза межами території України. Для того, щоб атестувати, слід було взяти оцінки, які діти надавали зі школи тієї країни, де вони тимчасово навчалися, і передати до наших українських шкіл. А наші школи вже трансформували ці оцінки у свідоцтво, — пояснив профільний міністр.

Проте батьки, діти яких тимчасово навчаються за кордоном, у соцмережах пишуть інше: буцімто українські школи не визнають закордонних оцінок. Принаймні на місцях батьки та учні часто стикаються з перепонами щодо їхнього зарахування.

Як відомо, в Україні на час війни спростили систему оцінювання у школах, зокрема у школах не радять проводити контрольні.

Державна служба якості освіти розробила рекомендації для шкіл, за якими оцінюватимуть результати учнів в поточному навчальному році.

Нагадаємо, через змішаний чи дистанційний формат начання під час війни освітяни разом із школярами почали значно більше проводити час за компьютером чи гаджетами. Лікар-офтальмолог дав низку порад щодо того, як зберегти зір, проводячи багато часу з гаджетами.