Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Мандалотерапія як універсальний засіб гармонізації емоційного стану учасників освітнього процесу
»
Взяти участь Всі події
Новини
247
24 лютого 2020 о 10:00
pdf Роздрукувати

Як вивчати абетку за допомогою фігурок танграму

​​​​​​​Шукаєте інструменти, за допомогою яких дошкільнята або учні НУШ можуть у грі ефективно вивчити абетку? Скористайтеся фігурками танграму.

Танграм – стародавня китайська головоломка. Її створили понад 4 тисячі років тому, і відтоді вона користується неабиякою популярністю у світі. 

Танграм складається всього з 7 елементів – пласких геометричних фігур (танів), які потрібно поєднати таким чином, щоб утворився певний силует. У такий спосіб можна скласти букви, числа, фігурки тварин чи архітектурних споруд та інше. 

Приклади силуетів тварин, складених з танів танграму

Принцип головоломки з легкістю може збагнути кожен 6-річний учень. Головна умова – обов'язково використати всі 7 фігур, не можна ані залишати проміжки між ними, ані накладати тан на тан.


Вправа «Склади літеру»

Підготуйте для кожного учня:

  • Набір танграму.
  • Роздруківку із зображенням контуру літери, складеної з фігур танграму.

Ці контури бувають приблизно такими:

Аркуші з контурами всіх літер української абетки для складання танграмів у версії Лілії Отрошко можна скачати з її сайту тут (скачується один pdf-файл з багатьма сторінками).

Також ви можете самі скласти інші версії танграм-літер, інакше розмістивши фігури; адже кожну літеру можна складати з танграму багатьма способами: як заманеться. Далі обведіть контури своїх версій літер, проскануйте сторінки з ними, а потім роздруковуйте їх у потрібній кількості.

Принцип вправи:

Учні мають розмістити фігури танграму на аркуші з попередньо надрукованим контуром літери таким чином, аби фігури заповнили контур літери.

Наприклад, так:


Вправа «Тварина, що починається на цю літеру»

Принцип вправи:

  • Спершу пригадайте з учнями тварин, назви яких починаються на певну літеру.
  • Далі за допомогою 7 танів танграму складіть разом схематичну фігуру обраної тварини.

Ось приклад для літери «Ж»:

Під час створення фігурок тварин з елементів танграму можна використовувати роздруківки-шаблони. Наприклад, заготовки від Тетяни Желуденко можна скачати у бібліотеці методичних матеріалів Всеосвіти: тут. Неважко зробити і власні подібні заготовки.

Але можна й довіритися власному творчому мисленню учнів та вчителя – і викладати тварин з танграму навмання, без заготовлених контурів.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.