Головне меню порталу
Танграм – стародавня китайська головоломка. Її створили понад 4 тисячі років тому, і відтоді вона користується неабиякою популярністю у світі.
Танграм складається всього з 7 елементів – пласких геометричних фігур (танів), які потрібно поєднати таким чином, щоб утворився певний силует. У такий спосіб можна скласти букви, числа, фігурки тварин чи архітектурних споруд та інше.
Приклади силуетів тварин, складених з танів танграму
Принцип головоломки з легкістю може збагнути кожен 6-річний учень. Головна умова – обов'язково використати всі 7 фігур, не можна ані залишати проміжки між ними, ані накладати тан на тан.
Підготуйте для кожного учня:
Ці контури бувають приблизно такими:
Аркуші з контурами всіх літер української абетки для складання танграмів у версії Лілії Отрошко можна скачати з її сайту тут (скачується один pdf-файл з багатьма сторінками).
Також ви можете самі скласти інші версії танграм-літер, інакше розмістивши фігури; адже кожну літеру можна складати з танграму багатьма способами: як заманеться. Далі обведіть контури своїх версій літер, проскануйте сторінки з ними, а потім роздруковуйте їх у потрібній кількості.
Учні мають розмістити фігури танграму на аркуші з попередньо надрукованим контуром літери таким чином, аби фігури заповнили контур літери.
Наприклад, так:
Ось приклад для літери «Ж»:
Під час створення фігурок тварин з елементів танграму можна використовувати роздруківки-шаблони. Наприклад, заготовки від Тетяни Желуденко можна скачати у бібліотеці методичних матеріалів Всеосвіти: тут. Неважко зробити і власні подібні заготовки.
Але можна й довіритися власному творчому мисленню учнів та вчителя – і викладати тварин з танграму навмання, без заготовлених контурів.
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Наливайко Анастасія ЮріївнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.