Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»
Статті
5289
16 вересня 19:16

Як виконувати домашні завдання швидко, якісно та із задоволенням: поради для батьків та учнів

Дитина насамперед не повинна відчувати страх, що їй необхідна допомога дорослого.

Початок навчального року – це не лише нові цікаві заняття, але й нові домашні завдання, над якими разом з учнями щовечора впрівають й батьки. Як налагодити процес виконання домашньої роботи, щоб дитина бралася за неї із задоволенням та демонструвала позитивний результат?

Ми підготували корисні поради, які допоможуть батькам зекономити власний час, а учням – комфортно адаптуватись у новому навчальному році.

1. Перед початком виконання домашніх завдань дитині необхідно добре відпочити. Чудово, коли є можливість пограти з друзями та однокласниками на подвір’ї, поспілкуватись чи навіть просто прогулятись вулицею. Перезавантаженню й відпочинку від навчання сприятиме також відвідування творчих гуртків – наприклад, малювання, співів, рукоділля тощо.

2. Учнів початкових класів потрібно одразу привчати до дисципліни та самоорганізації. Після повернення додому зі школи дитина має переодягтись, помити взуття, у такий спосіб підготувавши його на наступний навчальний день, та пообідати.

3. Відкладати виконання домашніх завдань на пізній час не варто. Запропонуйте дитині переглянути щоденник та проаналізувати обсяг домашньої роботи. Разом розподіліть завдання від найскладнішого до найлегшого.

4. Першим необхідно виконувати складне завдання, або те, що вимагає багато часу. Дитина не завжди може зрозуміти суть\зміст завдання у підручнику, тому запевніть, що ви за потреби залюбки допоможете розібратися у всьому.

Важливо! Дитина не повинна відчувати страх, що їй необхідна допомога дорослого. Кепкування можуть призвести до того, що учень почне замикатись у собі й соромитись просити про підтримку.

5. Якщо дитина розуміє умову задачі, але не завжди вправно її виконує, запропонуйте робити домашні завдання на чернетках. Так з’явиться можливість уникнути великої кількості виправлень у робочих зошитах.

Звісно, є учні, які з певних причин не можуть виконати жодне завдання без присутності дорослого. З такими дітьми необхідно працювати у темпі, комфортному для них, і не намагатись пришвидшити роботу підказками чи надиктовуванням правильних відповідей.

6. Після виконання найскладнішого завдання обов’язково зробіть перерву. Тримайте баланс між навантаженням та відпочинком: наприклад, запропонуйте зробити гімнастику для очей, танцювальні рухи під музику, або просто попити води. Не варто підганяти дитину проханнями виконати роботу максимально швидко, адже пріоритетна задача – якість, вдумливість та осмислення цієї роботи.

7. Потім дитина переходить до наступного за складністю завдання. Як правило, першою виконують математику, а другою – українську мову, англійську тощо. Перед початком уроків навчіть дитину аналізувати помилки з попередніх домашніх та класних робіт – в усній та письмовій формах.

Якщо вам не подобається, як дитина виконала завдання, і ви постійно вириваєте сторінки в зошиті, щоб розпочати з нового листка – треба відмовлятись від подібної практики. Чернетка творить дива і зменшує кількість помилок у робочих зошитах.

Якщо ваша дитина самостійно виконує більшість завдань, додатково перевірити їх ніколи не завадить. Це не означатиме, що ви виявляєте недовіру, а навпаки – свідчитиме про вашу турботу та співпрацю.

8. Творчі завдання пропонуйте виконувати останніми. Вони зазвичай усні або не потребують великих інтелектуальних ресурсів. Намалювати малюнок, опрацювати додатковий матеріал чи розгадати ребус учень може і ввечері.

Не забувайте про загальні принципи роботи над домашніми завданнями: якщо дитина правша, світло лампи має падати з лівої сторони, а якщо шульга – навпаки. 

9. Не користуйтесь збірниками ГДЗ (готових домашніх завдань), адже знань від них більше не стає, а от переписати розв’язок з чужими помилками можна.

10. Під час виконання домашніх завдань не дозволяйте дитині користуватись мобільним телефоном чи комп’ютером (тільки якщо цього не вимагає робота), не погоджуйтесь на умови щодо праці та відпочинку.

«Я зараз 10 хвилин пограюсь, а потім почну робити уроки», – скаже вам дитина, а потім буде ще 10 хвилин і ще 10 хвилин. Щоб уникнути такої проблеми, сформуйте чіткий розпорядок дня, в якому прописаний час і для роботи, і для відпочинку. Це стимулюватиме до самоорганізації, дисципліни та відповідальності у роботі.

Крім того, дайте дитині можливість попрацювати самостійно, усамітнитись або зачинити двері у кімнату. Постійні фрази на кшталт: «Як справи?», «Ти вже?», «Неси перевіряти!» будуть зовсім недоречними та лише роздратовуватимуть. Поясніть, що перші 15-20 хвилин варто присвятити самостійному мозковому штурму та генеруванню ідей.

Також нагадайте, що помилятися – це нормально, адже саме на помилках ми вчимося бути кращими. Головне – це прагнення до розвитку, нових знань та бажання досягати життєвих цілей.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Ефективне використання масок звірів під час освітнього процесу в НУШ

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.