Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

1 березня 10:52

Як розпізнати «реданів»: інформація для батьків і вчителів

Окрім пояснень щодо небезпеки використання неповнолітніх задля дестабілізації в країні під час війни, підліткам необхідно нагадувати, що за такі дії передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із 14 років.

Останніми днями суспільство сколихнула інформація про субкультуру так званих «реданів». Правоохоронці вже з’ясували, що це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію (ІПСО — прим. ред.) і втягнути підлітків у протиправну діяльність.

Кіберполіція вже встановила адміністратора телеграм-каналу, який поширював інформацію про рух та зібрання «реданів», це — неповнолітній із Дніпра. За його словами, для отримання заробітку від реклами він створив цей канал, на якому бронювання реклами коштувало 10 доларів США.

Наразі правоохоронці встановлюють джерела фінансування, адміністраторів подібних інформаційних каналів та організаторів масових заходів, адже таке без фінансів на «голому» ентузіазмі подібне неможливе.

Батьки та освітяни повинні пояснити дітям, що провокування конфліктів і масових бійок між підлітками — це мета організаторів зібрань. У країні, яка переживає найжорстокішу війну в новітній історії, зіткнення у тилу між молоддю працюють на ворога та відчуття нестабільності серед громадян.

Начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан повідомив, що протягом останніх днів до управлінь і відділків поліції доставлено понад 700 неповнолітніх, щоб не дати ворогу успішно провести свою ІПСО і застерегти дітей від необдуманих вчинків.

Ми спілкуємося із адміністраціями та педагогічними колективами навчальних закладів, але головне: ми звертаємося до батьків і закликаємо їх бути друзями своїх дітей, проводити з ними більше часу, підтримувати їх, цікавитися, з ким вони спілкуються і як проводять дозвілля, — зауважив правоохоронець.

Ювенальні поліцейські наголошують на необхідності профілактичних бесід із підлітками та їхніми батьками, при цьому роз’яснюють, що за такі дії передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає з 14 років.

Поліція закликає батьків та освітян захистити дітей від ворожих проявів підозрілих субкультур.

Нагадаємо, за задумом ФСБ недодержави росії, яка шляхом маніпулювання та обману «збирає» в групи молодь, неповнолітні повинні вчиняти масові бійкм в центрі міст, щоб ТВ московії могло посмакувати з цього. У багатьох підлітків під час затримання вилучають балончики з газом, ножі та кастети.

Всеосвіта наголошує, що держава починається з родини. З дітьми потрібно розмовляти та пояснювати наслідки. Свідоме батьківство полягає не тільки у відслідковуванні, чи дитина «поїла і в шапці», громадяни виховуються насамперед батьками.

Фотоматеріали: Нацполіція