Новини
18507
15 липня 14:10

Як оцінювати учнів у початковій школі: МОН підготувало нові рекомендації

На заміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів розробники пропонують використовувати вербальну оцінку.

Міністерство освіти і науки затвердило нові методичні рекомендації щодо оцінювання учнів початкових класів.

Відповідний наказ «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти» від 13.07.2021 № 813 опублікований на сайті МОН

На заміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів з предмета вивчення/інтегрованого курсу міністерство пропонує використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання, яка, окрім оцінювального судження про досягнення може ще називати рівень результату навчання.

Задля уніфікації термінів і зручності їх використання у практичній діяльності пропонують оцінювальне судження називати вербальною оцінкою, а оцінювальне судження із зазначенням рівня – рівневою оцінкою.

Вербальну і рівневу оцінку можна виражати як усно, так і письмово.

Рівень результату навчання міністерство рекомендують визначати з урахуванням динаміки його досягнення та позначати буквами:

  • П (початковий рівень);

  • С (середній рівень);

  • Д (достатній рівень);

  • В (високий рівень).

Результати оцінювання особистісних надбань учня/учениці у 1-4 класах варто виражати вербальною оцінкою.

Об'єктивні результати навчання учня/учениці у 1-2 класах – вербальною оцінкою, а у з-4 – або вербально, або рівневою.

За рекомендацією, частіше варто використовувати саме вербальну оцінку. Вона підходить як для оцінювання особистих надбань учнів початкових класів, так і для об’єктивних результатів навчання.

Також у наказі є орієнтовна рамка оцінювання за рівнями та запропоновані нові форми свідоцтв досягнень для 12 і 34 класів.

Вас також може зацікавити такий матеріал: Без сварок і образ: як розсадити учнів у класі за 10 хвилин

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.