Вимушене сирітство: в Україні майже 50 тис. дітей, які мають батьків, але живуть в інтернатах

Микола Кулеба пояснив, у чому причина реформування шкіл-інтернатів.

В Україні нині 48 тисяч дітей, які мають батьків, але залишаються ночувати в інтернатах — про це повідомляється у сюжеті "ТСН". Деякі батьки переконані, що освіта в інтернатах якісніша аніж у звичайних сільських школах.

А от Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба запевняє, що навіть за умови кращої освіти в інтернатах, дитину не варто позбавляти права на сім'ю.

Зрозуміло, що в деяких інтернатах якість освіти може бути кращою, ніж в сільській школі, яка поруч. Але це не причина, щоб позбавляти дитину права на сім'ю. Адже наслідки колективного виховання в інтернаті можуть негативно позначитися на подальшому житті дитини, — пояснює Микола Кулеба.

Причиною такого обговорення стало реформування інтернатів в межах програми Міністерства соціальної політики України «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». Таке реформування передбачає реорганізацію інтернатних закладів й надання їм статусу звичайного закладу освіти або ліцею.

Прихильники інтернатів виступають проти реформування, зокрема й санаторних шкіл-інтернатів. Батьки аргументують це тим, що такі заклади особливі та незамінні для хворих дітей.

Так, одна з родин на Тернопільщині скористалася змогою й віддала двох дітей до збаразької санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради.

Якби наші діти сказали хоча б слово про те, що їм не подобається чи не комфортно в інтернаті, ми, як батьки, вжили б заходів і забрали наших дітей зі школи-інтернату. Але їм там подобається. Звичайно, дуже важко по декілька днів, а іноді й тиждень не бачити своїх дітей. Але ми все робимо для того, аби вони отримали якісну освіту, — каже мати.

Але збаразька школа-інтернат є одним із 6 пілотних закладів у Тернопільській області, який підлягає реформуванню в межах програми Міністерства соціальної політики України, і вже з 1 вересня заклад перейменують у ліцей.

Є благополучні сім'ї з мамою, татом, дідусем і братами, але дитина в інтернаті на цілодобовому перебуванні. Так не має бути, — коментує любомир Крупа, співголова міжвідомчої робочої групи з реформування закладів інституційного догляду дітей.

Фото взято з порталу "Слово про слово"


Вас також може зацікавити:

ВР проголосувала за законопроєкт про санаторні школи: що зміниться.

Інтернат – не місце, де має жити й виховуватись дитина, – Микола Кулеба про діяльність санаторних шкіл.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!