Головне меню порталу
Під час російської агресії під час повномасштабної війни у Міністерстві освіти і науки розглядають проведення удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ).
Профільний міністр Сергій Шкарлет повідомив, що реєстрація на НМТ стартує у квітні 2023 року.
Тестування вступників мають відбутися у червні-липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
Для вступу у 2023 році можна буде використати результати:
НМТ 2023 року;
НМТ 2022 року;
ЗНО 2020-2021 років.
Деталі проведення вступної кампанії оприлюднять у відповідному порядку прийому після ухвалення відповідного закону Верховною Радою України.
Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. НМТ міститиме обов’язковий і додатковий блоки, — зауважив Шкарлет.
Обов'язковий блок cкладатиметься із чотирьох предметів:
української мови;
математики;
історії України;
іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).
Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики. Після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.
В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ із фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.
Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.
Нагадаємо, замість трьох обов'язкових предметів, як було в минулі роки, Міносвіти під час ракетного терору росіян і, як наслідок, віялових і аварійних відключень електроенергії, додало ще й четвертий — іноземну мову. Власного висловлення і завдань з української літератури НЕ БУДЕ взагалі. Міносвіти ще не визначилося, як проходитиме ДПА для учнів 9 класів.
Будь ласка, оцініть новину!
Редакторка:
Нікішина Тетяна ОлександрівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.