Вступ без ЗНО, паспорта й атестата

Свої двері відкрили освітні центри «Донбас–Україна» та «Крим–Україна» для абітурієнтів з окупованих територій.

На всій території України відкрились центри «Крим–Україна» та «Донбас–Україна», робота яких триватиме до 27 вересня. За допомогою працівників центрів, жителі тимчасово окупованих територій матимуть можливість вступити до українських вишів та професійно-технічних закладів освіти за спрощеною процедурою.

Освітні центри працюють в Україні з 2016 року. За цей час кількість студентів, які скористалися процедурою спрощеного вступу, суттєво збільшилася. До прикладу, у 2016-му таких вступників було менш ніж 1 тис., тоді як зараз їх вже майже 2 тис. Важливо, що вступивши через освітній центр жителі Донбасу та Криму зможуть отримати диплом, який визнаватимуть в Україні та світі. Ми зацікавлені у тому, щоб найбільше вступників з Криму та Донбасу навчалися в українських вишах та закладах профосвіти. І ми робимо усе можливе, щоб спростити умови для вступу таких абітурієнтів. Сподіваємося, що цьогоріч кількість таких вступників буде ще більшою, – наголосив Юрій Рашкевич.


 Детальніше про освітні центри 

Центри «Крим–Україна» відкрилися на базі 35 закладів вищої освіти в 8 регіонах:

Докладний перелік центрів, опублікований Міністерством освіти і науки з їхніми адресами та контактною інформацією можна завантажити тут:

ЦЕНТРИ «КРИМ–УКРАЇНА»


Центри «Донбас–Україна» діють на базі вишів, переміщених із зони ООС або тих, які розташовані на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей. Це міста:

Докладний перелік центрів, опублікований Міністерством освіти і науки з їхніми адресами та контактною інформацією можна завантажити тут:

ЦЕНТРИ «ДОНБАС–УКРАЇНА»

Наголошуємо на тому, що через освітні центри можна вступити без результатів ЗНО, українського паспорта та атестата. Однак, якщо вступник має український атестат чи складав ЗНО, але з певних причин хоче скористатися спрощеною процедурою вступу, то він може це зробити. Тобто до освітніх центрів можна звертатися як без результатів ЗНО та українського атестата, так і з ними, – зазначила очільниця головного управління вищої освіти МОН Світлана Кретович.

Також представниця Міністерства освіти і науки підкреслила, що оскільки безпека таких вступників є пріоритетом, в наказах про зарахування їхні прізвища обов’язково шифруватимуться.
Водночас, виші завжди намагаються створити для таких вступників максимально комфортні умови та за потреби забезпечують гуртожитками.

 Щодо спрощеного вступу 

Для спрощеного вступу необхідно:

 • звернутися до освітнього центру;
 • подати заяву та заповнити освітню декларацію;
 • скласти 3 вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс);
 • отримати у школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку, яку впродовж 3 місяців треба замінити на документ про освіту державного зразка.

 Терміни подання документів 

Абітурієнти зможуть подати документи через центри «Донбас–Україна» та «Крим–Україна» до кінця вересня. Однак, представники освітньої установи стверджують, що вступники, які хотіли б претендувати на бюджетні місця, мають подати документи до визначеної дати. Зокрема:

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування)

 • для абітурієнтів з Криму та Севастополя:
  Прийом документів – до 19 липня (до 12:00)
  Вступні іспити – до 19 липня
  Зарахування – до 22 липня (до 15:00)
   
 • для вступників з Донбасу:
  Прийом документів – до 22 липня (18:00)
  Вступні іспити – до 25 липня
  Зарахування – до 1 серпня (до 12:00)

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 11-ти класів

 • для абітурієнтів з Криму та Севастополя:
  Прийом документів – до 29 липня (до 18:00)
  Вступні іспити – до 28 липня
  Зарахування – до 4 серпня (до 12:00)
   
 • для вступників з Донбасу:
  Прийом документів – до 29 липня (до 18:00)
  Вступні іспити – до 28 липня
  Зарахування – до 12-ї год. 6 серпня

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів

 • для абітурієнтів з Криму та Севастополя:
  Прийом документів – до 13 липня (до 18:00)
  Вступні іспити – до 21 липня
  Зарахування – до 29 липня (до 18:00)
   
 • для вступників з Донбасу:
  Прийом документів – до 13 липня (до 18:00)
  Вступні іспити – до 21 липня
  Зарахування – до 29 липня (до 18:00)

Однак навіть якщо вступники з непідконтрольних територій не встигнуть подати документи до цього часу, вони можуть до 26 вересня вступити на контракт й одразу після зарахування написати заяву про переведення на бюджет. У попередні роки більшість вступників з Криму та Донбасу скористалися цією процедурою та отримали місця держзамовлення.

 «Гаряча лінія» 

Для отримання інформації про роботу освітніх центрів та процедуру зарахування на бюджет, кожен вступник може звернутися на гарячу лінію Фонду «Відкрита політика».

За 4 роки роботи на гарячу лінію Фонду надійшло понад 26 тис. дзвінків. З них майже 4 тис. – від вступників з Донецької та Луганської області, а також понад 1,5 тис. дзвінків з окупованого Криму.

Зараз ми спостерігаємо динаміку звернень: лише в травні у порівнянні з минулим роком кількість дзвінків на гарячу лінію збільшилася на третину. Це свідчить про те, що система спрощеного вступу є популярною серед вступників і про неї дізнаються все більше жителів Донбасу та Криму, – підкреслила очільниця фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
0
2
дн.
1
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!