Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Захист персональних даних неповнолітніх у процесі реалізації права на освіту
»
Взяти участь Всі події

Вступ-2023: законопроєкт про модель вступної кампанії досі не ухвалено

МОН очікує на ухвалення ВР законопроєкту 8228-1, який скасовує ДПА та запроваджує альтернативу ЗНО і, відповідно, формує модель вступу на 2023 рік.

Народні депутати Верховної Ради України ще не ухвалили зміни до закону про вищу освіту, тож єдиною формою вступу до закладів вищої освіти залишається ЗНО.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

НМТ у розширеному варіанті, який ми запропонували на 2023 рік, безумовно, є моделлю, яка наближена до ЗНО, — сказав міністр.

Він додав, що вже затверджено наказ Міністерства освіти і науки (МОН) про скасування державної підсумкової атестації в 4 і 9 класах.

Минулої п’ятниці, 27 січня, Мін’юст затвердив наказ МОН про скасування державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів у 2023 році. Отже, 4 і 9 класи ДПА складати не будуть. Що стосується 11 класів, то ми чекаємо ухвалення ВР законопроєкту 8228-1, який скасовує ДПА і запроваджує альтернативу ЗНО, формує модель вступу на 2023 рік, — зауважив Шкарлет.

За його словами, МОН розраховує в цьому році на 224 тис. вступників у заклади вищої освіти.

Модель НМТ-2023 подібна моделі НМТ-2022. Це той самий комп’ютерний тест, який учасники проходять у тимчасових екзаменаційних центрах або в закладах освіти чи в спеціально обладнаних центрах, — сказав міністр.

Окрім того, НМТ можна буде пройти у 32 країнах, де через повномасштабну війну перебувають українські випускники.

Міністр освіти зауважив, що процедура проведення НМТ 2023 року буде максимально наближена до процедури НМТ-2022. Передбачено два обов’язкових тести: українська мова та математика, третім предметом абітурієнт може обрати один із наступних предметів: іноземну мову, історію України, біологію, хімію, фізику. За словами Шкарлета, по кожному з цих наборів предметів можна буде подавати документи на будь-яку спеціальність чи напрям.

Зауважимо, у сфері діяльності МОН під час повномасштабної війни відбувається повний хаос. До освітнього процесу намагаються долучитися чиновники, які до освіти, згідно посадовим обов'язкам і штатному розпису, не мають жодного відношення. Так, наприклад, віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час наради з представниками Міністерства освіти і науки й Українського центру оцінювання якості освіти заявила, що український уряд розглядає можливість включення польської мови до переліку навчальних предметів, з яких проводиться ЗНО. На її думку, це сприятиме інтеграції української молоді в європейський простір.

Під час війни уряд має створювати освітні платформи та заходи задля умов повернення української молоді, яка виїхала за кордон на навчання через повномасштабну війну, знімати просвітницькі документальні стрічки та програми.

Не викликає сумніву, що на офіційному рівні уряд країни має бути занепокоєним масовим виїздом українців за кордон, а також тим, що багато нинішніх школярів не бачать свого майбутнього в Україні. Проте, на жаль, деякі представники уряду, очевидно, не зацікавлені у створенні передумов повернення української молоді в Україну.

Нагадаємо, під час повномасштабної війни всі раніше запроваджені реформи в освітній сфері завмерли. Якщо бути чесними насамперед перед собою, треба визнати, що нині вчителі хоч і тримають освітній фронт, проте роблять це сам на сам перед викликами сучасності завдяки власній силі, волі та відданості обраній професії, особливо під час воєнного стану.

Українські школярі 5 класів весь І семестр освітнього процесу навчалися без паперових підручників взагалі. І це попри те, що Державним бюджетом України на 2022 рік було передбачено 1 328 950,3 тис. грн на видання підручників для школярів і вчителів.

Проте у 2022 році на друк підручників використання державного замовлення та коштів склало нуль гривень.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.