Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Порядок передавання документів на зберігання до архіву закладу освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1195
17 серпня 2021 о 17:11

Вступ-2021: у МОН підбили підсумки та розповіли про основні результати абітурієнтів

Цьогоріч було розширено можливості для подання заяв у електронному вигляді.

Вступна кампанія у 2021 році пройшла у звичні терміни у спокійному режимі, навіть попри адаптивний карантин. Цьому сприяло те, що цьогоріч було розширено можливості для подання заяв у електронному вигляді. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет під час онлайн-брифінгу «Попередні підсумки вступної кампанії – 2021».

За його словами, такі новації сприяли суттєвому скороченню черг у приймальних комісіях та зменшенню небезпеки як для вступників, так і для працівників закладів вищої освіти.

Підсумки вступної кампанії 2021

Шкарлет повідомив, що для здобуття освітнього ступеня бакалавра та магістра на основі повної загальної середньої освіти зареєстровано понад 1 млн е-заяв. Через систему ЄДЕБО електронні заяви подали майже 164 тисячі вступників. Найбільше заяв – на правові, управлінські, гуманітарні та IT-спеціальності. У рейтингу за кількістю поданих заяв також педагогічна спеціальність – 014 «Середня освіта».

Крім того, у #МОН повідомляють, що станом на 16.08.2021 для здобуття ступеня бакалавра (магістра) на основі повної загальної середньої освіти зараховано на бюджет 59 535 осіб, на контракт – 71 509 осіб.

Для здобуття освітнього ступеня магістра на основі ступеня вищої освіти зареєстровано 166 778 е-заяв та 12 217 паперових заяв. Станом на 16 серпня 2021 року зараховано на бюджет 33 549 вступників, на контракт – 20 289.

  • Вперше у 2021 році 43 вступники за результатами широкого конкурсу отримали змогу навчатися у приватних закладах вищої освіти за кошти бюджету. З них – 32 вступники у встановлені терміни подали оригінали документів та були зараховані на бюджет до цих закладів.

  • Водночас 77,2% вступників отримали рекомендації на місця державного замовлення за 1-м та 2-м пріоритетами. Свій намір навчатися на бюджеті підтвердило 88,9% вступників.

Сергій Шкарлет акцентував, що це не остаточні цифри, оскільки ще триває вступ до магістратури й попереду – зарахування вступників на бюджет, переведення на вакантні місця, зарахування на контракт тощо.

Загалом зарахування на контрактну форму навчання триватиме до 30 листопада, у вересні відбудеться додатковий набір на бюджетні місця для спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Зазначимо, до рейтингу #ЗВО за кількістю поданих заяв вступників (на базі ПЗСО) перше місце посідає Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 54 387 заяв, 10-те місце – Київський університет імені Бориса Грінченка – 18 361 подана заява.

Матеріал, який вас може зацікавити: Вступники на бюджет неправильно визначають пріоритети поданих до ЗВО заяв, – експертка

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.