Новини
1731
28 травня 11:07

Врегулювання трансформації мережі ЗЗСО: у МОН працюють над законопроєктом

Співпраця з парламентським профільним комітетом дасть змогу швидше врегулювати питання трансформації мережі ЗЗСО, зазначив очільник МОНу.

Допомога регіонам у використанні можливостей державного фінансування освіти, а також законодавче врегулювання трансформації мережі закладів загальної середньої освіти, – з-поміж ключових завдань Міністерства освіти і науки. На цьому наголосили під час Всеукраїнської наради керівників департаментів освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, повідомляє Міністерство освіти і науки.

Під час наради окрему увагу було зосереджено на трансформації мережі закладів загальної середньої освіти та її законодавчому врегулюванні. Серед проблем формування мережі закладів, що забезпечують здобуття винятково профільної середньої освіти, основною є збалансування процесів оптимізації наявної мережі закладів та забезпечення доступності якісної повної загальної середньої освіти на всіх її рівнях (початкової, базової та профільної середньої освіти).

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет наголосив, що трансформація мережі #ЗЗСО – дуже важлива реформа, яку реалізувати набагато важче, ніж написати на цю тему закон.

За словами очільника МОНу, ухвалений Верховною Радою у першому читанні законопроєкт № 4629-1 має стати відповіддю на виклики, пов’язані з трансформацією мережі ЗЗСО.

Наразі Комітетом #ВР з питань освіти, науки та інновацій створено робочу групу, до складу якої увійшли й представники МОН. Робоча група доопрацює цей законопроєкт під час підготовки до другого читання. Ми розраховуємо, що співпраця з парламентським профільним комітетом дасть змогу швидше врегулювати питання трансформації мережі закладів загальної середньої освіти, – зазначив Міністр освіти і науки.

Відповідно до законопроєкту, #МОН також працює над створенням окремої державної установи, що на загальнонаціональному рівні забезпечуватиме здобуття середньої освіти дітьми, що потребують тривалого лікування та реабілітації.

Сергій #Шкарлет підкреслив, що цьогоріч бюджет від держави на освіту – один з найбільших за останні роки й складає 103,7 млрд грн, а це на 20,1 млрд більше, ніж торік.

Закликаємо регіони користуватися тими можливостями, які надає держфінансування освітньої галузі. А ми як Міністерство готові забезпечити максимальну підтримку і фахову допомогу у цьому процесі. Зокрема це стосується й освітніх субвенцій, адже після розгляду заявок комісією, кошти буде спрямовано у громади, тому використовувати їх можна буде одразу, – додав очільник МОНу.

Шкарлет додав, що під час пандемії для ефективної дистанційної освіти напрацювали алгоритми, рекомендації та інструменти, які допомагають долати виклики навчання під час карантину.

Вас може зацікавити матеріал: Як розраховувати обсяги освітньої субвенції: МОН підготувало інформаційні довідки

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.