Впровадження дуальної освіти: проєкт стартував у 44 закладах

Дуальна освіта ефективна тим, що безпосередньо залучає студента до виробничого процесу.

У найближчі чотири роки 44 заклади фахової передвищої та вищої освіти втілюватимуть експеримент із впровадження дуальної освіти. Проєкт триватиме до 2023 року. За цей час разом з роботодавцями заклади напрацюють оптимальні способи використання такої форми освіти, а результати застосують для створення правил, за якими ця система діятиме у майбутньому. Про це йшлося під час пресконференції у Києві, присвяченій старту проєкту.

Для початку хочу зазначити, що нині законодавче поле щодо дуальної освіти знаходиться на стадії формування. Адже вперше таке поняття як дуальна освіта зазначається у Законі «Про освіту» 2017 року. Для того, щоб нова нормативка була ефективною та дієвою, зараз нам потрібно напрацювати кілька моделей, які, зокрема, регулюватимуть взаємодію університетів, роботодавців та студентів. До експерименту долучений широкий перелік закладів, які відпрацьовуватимуть різноманітні формати співпраці з роботодавцями, – розповів генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров.

Він також зазначив, що дуальна освіта безпосередньо залучає студента до виробничого процесу і не має нічого спільного з просто «гарно організованою практикою». У такий спосіб учень може одразу закріплювати теоретичні знання на практиці, а також опановувати особливості професії на підприємстві.

Важливо, що учасниками експерименту стали роботодавці різних напрямів: ІТ-компанії, конструкторські бюро, банки, промислові, харчові та аграрні підприємства.

Перелік закладів, які беруть участь в експерименті, ви можете побачити тут:

Джерело: МОН

До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
5
міс.
1
7
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.