Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Новини
29
16 листопада 2021 о 14:48
pdf Роздрукувати

Володимир Зеленський пообіцяв 1 000 грн за повну вакцинацію: на що можна буде витратити кошти

Гроші неможливо буде отримати готівкою на руки – ці кошти будуть своєрідним депозитом, який можна буде витратити на певний перелік послуг.

Повністю щеплені від COVID-19 українці незабаром отримуватимуть від держави 1 000 гривень. Про це повідомив президент України Володимир #Зеленський.

Президент анонсував продовження чинних програм підтримки та запровадження нових інструментів. Зокрема, найближчим часом має запрацювати програма підтримки сфер, які найбільше постраждали від карантину: креативної, спортивної і транспортної.

Це підтримка тих сфер, які постраждали від карантину більше за інших, а саме: це креативний, спортивний і транспортний сектори економіки. Програма працюватиме так: кожен, хто отримав два щеплення, зможе одержати 1 000 гривень. Швидко й зручно – через додаток «Дія», – розповів глава держави.

Зеленський додав, що за ці кошти вакциновані українці зможуть придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси.

Програма стартує 19 грудня. До кінця 2021 року на неї буде виділено близько 3 млрд грн і стільки ж – на початку 2022-го.

Ми розуміємо, що смартфони і «Дія» поки що, на жаль, є не у кожного. Ця програма діятиме не один місяць, і держава забезпечить альтернативну можливість отримати 1 000 гривень всім вакцинованим громадянам України. Зокрема людям похилого віку, про що повідомимо незабаром, – сказав Зеленський.

Важливо зазначити, що прессекретар президента Сергій Никифоров у коментарі «Українській правді» наголосив на тому, що 1 000 гривень, неможливо буде отримати готівкою на руки – ці гроші будуть своєрідним депозитом, який можна буде витратити на певний перелік послуг.

Ключове насправді тут – це не тисяча за вакцинацію. Це масштабна програма з підтримки бізнесу, просто вона є опосередкованою. Влада не напряму дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям – таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців. А по друге – це ж не живі гроші їх не можна буде витратити на горілку і цигарки, – заявив прессекретар президента.

Чиновник поки не сказав, як саме українці будуть отримувати кошти.

Поки не скажу за технічне рішення – але це буде в тому чи іншому вигляді якийсь сертифікат, цифровий ваучер чи депозит, чи щось на кшталт того, який можна буде витратити на певний перелік послуг і товарів, – пояснив Никифоров.

Він також пояснив, що людина за цим «сертифікатом» чи «депозитом» зможе обрати кілька послуг – наприклад, поїхати в інше місто, де відвідати музей чи виставу, чи інший культурний захід.  

Вас також може зацікавити такий матеріал: В Україні повністю щеплено 81% працівників освіти. Шкарлет закликає повертати учнів за парти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.