Новини
21051
4 серпня 2020 о 19:04

Віктор Ляшко пояснив, які щеплення повинні мати дошкільники та школярі

Ті, хто не робив щеплення кожні 10 років, повинні звернутися до свого сімейного лікаря і провести ревакцинацію.  

Сьогодні, 4 серпня, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів про те, які щеплення насамперед необхідно робити дошкільникам, школярам та дорослим. Про обов’язкову вакцинацію заступник міністра охорони здоров’я нагадав під час онлайн-брифінгу.  

Залишилося менше ніж місяць до початку навчального року. Нам треба нагадати й передивитися вакцинальний статус дітей, які будуть відвідувати школу, – нагадав Віктор Ляшко.

Так, до 6-річного віку вакцинація повинна враховувати наступні щеплення:

  • чотири щеплення проти дифтерії, кашлюку, правцю і поліомієліту,

  • три щеплення проти гепатиту В і Hib-інфекції,

  • одне щеплення від кору, краснухи, паротиту,

  • одне щеплення проти туберкульозу.

У шість років, це перед навчальним роком або під час навчального року, залежно від дати народження, додатково проводиться щеплення проти кору, краснухи і епідемічного паротиту, а також від дифтерії, правцю і поліомієліту, – підкреслив головний санлікар.

За його словами, якщо зроблені усі щеплення, то вакцинація школярів до 14 років не проводиться – крім щорічного сезонного щеплення від грипу.

На жаль, поки що це щеплення не включено до національного календаря щеплень і не покривається коштами державного бюджету. У 14 років ми проводимо вакцинацію від поліомієліту оральною поліомієлітною вакциною, а також у віці 16 років проводиться вакцинація проти дифтерії й правцю. Надалі, після 16-річного віку, кожні 10 років ми повинні здійснювати ревакцинацію від дифтерії й правцю. Ця вакцина також надається безоплатно у кабінетах щеплень, - додав Віктор Ляшко.

Головний санітарний лікар наголосив, що ті, хто не робив щеплення кожні 10 років – тобто не ревакцинувався від дифтерії і правцю  – повинні звернутися до свого сімейного лікаря і провести ревакцинацію.  


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?