«Відвідування батьками уроків можна нормувати на рівні директора школи» – Сергій Горбачов

Присутність батьків на уроці не має бути несподіванкою для вчителя.

«Всеосвіта» поцікавилася в освітнього омбудсмена Сергія Горбачова його думкою про таке неоднозначне питання, як можливість відвідування уроків батьками.

Сергій Горбачов, освітній омбудсмен:

Складність у тому, що подекуди законні права одних суперечать таким самим законним правам інших.

 

Приклад: відвідування уроків батьками. Вони є учасниками освітнього процесу, мають на це право. Але ж якщо відвідування неконструктивне, непідготовлене, якщо батьки починають втручатися у хід уроку, то це заважає і суперечить реалізації права вчителя на академічну автономію, академічну свободу. І найголовніше – може заважати іншим дітям, порушувати їх права на освіту. Тому ця процедура має бути певним чином узгоджена. 

 

Три роки тому, у 2016 році, я видав наказ по школі [київській школі №148 імені Івана Багряного, директором якої працював п. Горбачов - ред.], де впорядкував, як саме батьки можуть відвідувати уроки. Не потрібно запитувати дозволу, але треба попередити, що батьки хочуть прийти на урок. Жодного разу нікому з батьків не відмовили. 

 

Цікаво, що коли питання відвідування уроків було впорядковане, з’ясувалося, що дуже невелика частина батьків реально скористалася цією можливістю. За моїми даними, за три роки батьки відвідали близько 200 уроків у всіх класах по різних предметах. Простий розрахунок показує, що це приблизно 0,2% від загальної кількості уроків, один урок з п’ятисот.

 

Це, до речі, гарний аргумент для тих вчителів, які стверджують, що відвідування уроків батьками «дезорганізує навчальний процес»

Читайте також: Як освітній омбудсмен знаходив кошти на ремонт своєї школи


Спілкувалася з Сергієм Горбачовим: Тетяна Аніна

Фото: fb-cторінка пана Сергія

15974
03.09.2019 17:40:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.