+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Відремонтують спортивні зали у школах – уряд виділив кошти

На ремонт та будівництво спортивних комплексів у загальноосвітніх школах уряд виділив 150 млн грн. Відбір об'єктів відбуватиметься дуже ретельно.

Незабаром розбудовуватимуть спортивні комплекси закладів загальної середньої освіти. Де потрібно, передбачається зробити ремонт, а подекуди збудують нові приміщення для занять спортом та фізкультурою. З бюджету виділяється 150 млн грн. Рішення закріплено у Постанові  Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 376. Нещодавно її опубліковано на офіційному сайті Уряду. 

Фінансуватимуться будівництва нових, а також реконструкція та капітальний ремонт нинішніх спортивних залів, приміщень для фізкультурно-спортивних занять, плавальних басейнів, стадіонів, стрілецьких тирів, стрільбищ, спортивних полів, спортивних ядер, спортивних майданчиків, інших споруд та комплексів.

Будівництво та ремонт об’єктів відбуватиметься на засадах співфінансування, як і більшість наших субвенцій. Отже, для закладів, розташованих у місті Києві, містах обласного значення чи тих, що управляються на рівні області, державний бюджет покриватиме не більш як 70% відсотків витрат. До 90% від вартості проекту держава може профінансувати для закладів, розташованих у районах та в ОТГ. Водночас для шкіл, які знаходяться у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, держава може покрити до 95% витрат на будівництво спорткомплексів, пояснила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Хто отримає кошти?

►опорні заклади освіти;

►заклади загальної середньої освіти, розташовані у сільській місцевості з контингентом не менш як 100 учнів;

►заклади загальної середньої освіти, розташовані у міській місцевості з контингентом не менш як 300 учнів.

Протягом 30 календарних днів облдержадміністрації направлять до МОН клопотання з пропозиціями об’єктів. Їх розглядатиме комісія, до складу якої увійдуть представники МОН, Мінмолодьспорту, Мінрегіону, члени Комітету ВРУ з питань бюджету. Передбачено, що комісія діятиме на засадах відкритості, незалежності, об’єктивності. Упродовж місяця комісія перевірятиме, оцінюватиме клопотання та надасть свої пропозиції. При визначенні об'єктів враховуватимуть такі умови:

  • строки завершення будівництва комплексу, ступінь будівельної готовності та аналіз ризиків, пов’язаних із будівництвом комплексу;
  • обсяги співфінансування з місцевого бюджету та фінансову забезпеченість будівництва комплексу;
  • значущість очікуваного соціального ефекту від будівництва комплексу, реалістичність його досягнення.

Об'єкти, на ремонт яких виділятимуться бюджетні кошти, повинні належати до комунальної власності, мати поруч земельну ділянку, оформлену документально, а також мати безперешкодний доступ для маломобільних груп населення.

Розподіл субвенції за поданням МОН та погодженням Комітетом ВРУ з питань бюджету затвердить Кабінет Міністрів України.

650
13.05.2019 10:00:00

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти