Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події
Новини
502
3 жовтня 2019 о 16:48
pdf Роздрукувати

Веселі математичні ігри для юних Декартів і Тюрінгів

10 легких ігор для дошкільнят і учнів початкової школи, які допоможуть освоїти математичні навички.

Добірка рухливих ігор для тих, хто досі вважає, що математика – це нудний предмет. Після такого ваші учні ніколи не скажуть, що не хочуть вчити табличку множення або шукати квадратний корінь.

Підскоч 5 разів або…

Active Math Games Action Dice

Для цієї гри вам потрібно підготувати три кубика: 1 дерев’яний з діями на кожній стороні (підскакувати, плескати в долоні, тупотіти тощо ) і два гральних. Грати потрібно в парі. Дитина підкидує два кубики одночасно і виконує якусь дію певну кількість разів. 

Попросіть школяра назвати число, яке випадає на гральному кубику або написати його на дошці.

Математична сітка

За допомогою двостороннього скотчу необхідно викласти сітку, що зображена на фото. У кожному квадраті є певне число. Це відповідь на прості приклади:

8+9 =

10-2 =

7+8 =

6+7 =

Оберіть кілька учасників і скажіть їм встати навколо сітки. Озвучте перший приклад. Дітям необхідно швидко знайти відповідь і заскочити до правильного квадрату. Попередьте учнів грати обережно, не травмуючи один одного.

Математична гонка з флеш-картками

math races for kinesthetic learning

Підготуйте кілька наборів карток з різноманітними прикладами. Поле для відповіді лишіть пустим. Розкладіть картки на підлозі: наприклад, від кінця класу до початку дошки. Учень має пройти шлях від початку до кінця, записавши відповіді до кожної картки. Діти можуть змагатися один з одним.

Котра година?

This outdoor clock game is a fun way to get outside, get moving, and practice telling time with a giant sidewalk chalk clock.

Намалюйте крейдою на асфальті циферблат годинника. 1 учень гратиме роль годинникової стрілки, інший – секундної. Називайте різний час, а діти мають його відтворити. Наприклад: «Покажіть 19.45 або 14:00 годину».

Числова лінія

Number Line Fun- Take your math lessons outside and practice through play with a kid-sized number line!

Такі лінії підходять для дітей, які розпочинають вивчати математику.

Додавання – 6+3 =? Використовуйте лінію, щоб дізнатись відповідь. Дитина встає на цифру 6 і робить стрибок на 3 кроки вперед. Ось і відповідь.

Віднімання – у попередньому варіанті вивчали додавання, а тепер навпаки.

Парні/ непарні числа – учень на реальному прикладі зрозуміє, що таке парні/ непарні числа і як вони утворюються.

Танці математичні, рухливі і незвичні

Кожен учень стає на килимок. Ліва нога учня – це десятки, а права нога – одиниці. Діти мають рухатися так, щоб ноги формували відповіді на питання. Наприклад, якщо відповідь 52, то ліва нога учня має стояти на «5», а права - на «2».

Коли з’являється наступне запитання, учень перестрибує на наступну відповідь.

Так, під музику та ритм діти танцюють та одночасно вирішують завдання.

Досліджуємо світ

You can practice counting on anywhere, even outside. Here are some fun ideas to practice this math concept outside in nature.

Навіть звичайна прогулянка лісом чи парком може перетворитись на корисне заняття. Учні можуть підраховувати листочки, збирати шишки і придумувати власні приклади тощо. Поєднуємо корисне з приємним.

Квіточка-лічилочка

Дитина на асфальті малює квітку і пелюстки. Потім нумерує їх по порядку. У центрі квітки необхідно написати будь-яке число (бажано з 1 до 9) і множити його. Відповідь записується до пелюстки.

Море, сонце…і математика

Якщо вам раптом вдалося вирватись на кілька тижнів до моря, то навіть там можна практикувати математичні навички. Наприклад, можна назбирати камінців, розмалювати їх і написати приклади.

Якщо ж ви, усе-таки, не на морі – не засмучуйтесь. Прогуляйтесь своїм містечком чи селом, назбирайте пласких камінців і творіть.

Математичний дартс

Підготуйте 2 дартси. Кожен учень по черзі кидає дротиком у кожен дартс. Ті числа, які випали, додає, віднімає або множить.


Сподіваємось, вашим школярам математика даватиметься дуже легко і хто-зна, можливо незабаром весь світ дізнається про нові математичні рівняння чи теорії. 

Вас також зацікавлять такі матеріали: 

Рахуємо разом з гусеничкою: вивчати цифри у стилі НУШ!

Корисні мобільні додатки для вивчення математики

Математика – легко! Творчі ідеї для дошкільнят

#ігри #математика

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.