Вчительської зарплати на організацію навчання онлайн – не вистачить, – освітній експерт

8756
20 жовтня 2020 о 12:27
Ексочільник УЦОЯО Ігор Лікарчук проаналізував положення про дистанційну форму освіти.

16 жовтня 2020 року набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Цей документ викликав безліч роздумів серед освітніх експертів, батьків та вчителів. Своїми думками щодо нього поділився й ексочільник УЦОЯО Ігор Лікарчук на сторінці у фейсбуці :

Хороший документ. Ґрунтовний. Гарно написаний. Але він – як небо і земля, як мрії та реалії. 

Освітній експерт назвав його "чисто кабінетним витвором", який страшенно далекий від можливості його реалізації у всіх школах, але дуже зручний для тих, хто перевіряє:

У цьому документі немає основного, того, від чого, насправді, залежить можливість і ефективність дистанційного навчання – забезпечення вчителів і учнів технічними засобами, доступом до інтернету за бюджетний кошт, відшкодування педагогам видатків на мобільний зв’язок, який вони використовують для організації дистанційного навчання, встановлення відповідальності засновників закладів освіти за створення умов для організації дистанційного навчання і т.д.

Водночас Ігор Лікарчук зазначив, що без дистанційного навчання наша освіта не обійдеться.

Онлайн-навчання, то така штука, котра потребує чималих грошей, а вчительської зарплати на його організацію ніяк не вистачить. Їх може, в кращому випадку, вистачити на розсилання домашніх завдань у месенджерах, – підкреслив експерт.

У коментарях під його постом більшість підписників підтримала позицію ексочільника, мовляв, до дистанційки потрібно було готуватись ще з березня, коли ввели карантин. На думку освітян, освітній процес має проходити в стінах закладу освіти.


Читайте також: МОН оновило умови дистанційного навчання - вони починають діяти від сьогодні

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00