Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Творчі методики як сучасний інструмент вихователя: розвиваємо soft skills дітей дошкільного віку засобами конструювання
»
Взяти участь Всі події
26 листопада 2021 о 18:24

Вчителів треба мотивувати не пільгами, а зарплатами, – Комітет ВР з питань освіти

Комітет ВР рекомендував відправити на доопрацювання проєкти закону щодо пільг з користування житлом, опаленням і освітленням для педагогічних працівників.

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував відправити на доопрацювання законопроєкти № 6027 від 10.09.2021 р. «Про внесення змін до статті 57 Закону України «Про освіту» щодо пільг з користування житлом, опаленням і освітленням для педагогічних працівників» та № 6027-1 від 28.09.2021 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо пільг з користування житлом з опаленням і освітленням для педагогічних працівників». Про це повідомляє «Голос України».

Чинним законом передбачено, що педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в таких населених пунктах і проживають у них, держава забезпечує безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм. Претендувати на таку допомогу можна за умови, якщо ваш дохід за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (нині це 1,4 прожиткового мінімуму, або 1380 гривень). До того ж ідеться не про зарплату окремого педагогічного працівника за пів року, а про середньомісячний сукупний дохід його сім’ї в розрахунку на одну особу.

Автори законопроєкту № 6027 пропонують збільшити цей «поріг» до п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 12 тисяч 405 гривень). А у проєкті закону № 6027-1 пропонують взагалі скасувати вимогу щодо врахування доходу сім’ї під час надання такої пільги.

Треба підтримати сільського вчителя, адже глибинка потерпає від дефіциту кадрів і потребує «свіжої крові» в особі випускників педагогічних вишів, – вважає один із співавторів законопроєкту народний депутат Іван Кириленко.

Однак заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив, що проєктом держбюджету на наступний рік на всі пільги та житлові субсидії загалом передбачено лише 38,4 мільярда гривень.

На збільшення армії пільговиків коштом сільських вчителів ніхто не розраховував і грошей для них немає. Така допомога має надаватися людям з низькими доходами, а в пропонованих законопроєктів втрачаються будь-які адресні засади надання відповідних пільг, – заявив Музиченко.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради звернуло увагу на відсутність належного фінансово-економічного обґрунтування законопроєкту № 6027 та порадило привести його у відповідність до положень Бюджетного кодексу.

Реалізація законопроєкту № 6027 потребуватиме додаткових видатків з державного бюджету – майже 125 мільйонів гривень на місяць, або більш як 1,5 мільярда гривень на рік. Підвищувати престиж учительської праці і мотивувати молодь до роботи в сільських школах треба шляхом високих зарплат, а не шляхом додаткових пільг, – зазначив голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Низку запитань у народних депутатів викликали й соціальні норми, в межах яких надають таку пільгу сільським педагогам. Зокрема, вона розповсюджується лише на 31,5 квадратних метрів опалювальної площі на одну людину (зазвичай сільські будинки значно більші). Тож згадані законопроєкти проаналізують докладніше на засіданні робочої групи за участю представників Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Вас також може зацікавити такий матеріал: Уряд пообіцяв підняти зарплату вчителям на 8% у 2022 році