Вчителя у школі довели до гіпертонії

Цькування на роботі може спричинити інфаркт і діабет.

Владислав Шуминський – один із тих, хто став жертвою мобінгу. Він учитель з великим стажем київської гімназії № 266. Зізнається, що в атмосфері цькування ситуація дійшла до краю, коли мовчати далі просто неможливо. Каже: колег на роботі до нього упереджені. Мовляв, спочатку позбавили надбавки за перевірку зошитів. Потім – скоротили години викладання.

Мене звинувачують в страшних речах, наприклад, в заниженні самооцінки у дітей, мовляв, я пророкую їм роботу двірників та прибиральниць, а дівчатам – Окружну дорогу [в Києві ця народна назва Кільцевої дороги вживається як евфемізм на означення  проституції].

А ще – нібито я натякав на хабар за гарну оцінку. Під час одного із таких випадків мене було доведено до гіпертонічної хвороби. До школи приїздила швидка, – згадує пан Шуминський.

Далі пішов тиск з боку батьків, які вимагали замінити вчителя.  Директорка гімназії вважає, що педагога не цькує. Навпаки, вона намагається залагодити непорозуміння між ним і дітьми.

У нас виникли певні проблеми з виконанням його посадових обовязків, які змушували мене, як директора, вирішувати цю ситуацію і приймати такі рішення, які не подобалися вчителю. Але він сприймає це, як моє упереджене ставлення, – пояснює директорка гімназії Світлана Небож.

 


 Як діяти в ситуації, коли вас цькують? 

Юристи радять спочатку поскаржитися лікарю на погіршення здоровя через негативну атмосферу на роботі. А потім з довідкою лікаря йти до поліції або одразу до суду.  Втім, без жодної гарантії довести справу до кінця.

Мобінг на відміну від булінгу не має законодавчого визначення. Мобінг всерйоз наче й не сприймають. А тим часом це ганебне явище – насильницьке обмеження з якихось причин працівника на роботі – поширене в багатьох трудових колективах. 

У таких випадках потрібна консультація психолога, який радить шукати точки взаємодії.

Проте, якщо конфлікт тільки поглиблюється, краще не зволікати і звільнитись. Бо залишатися на такій роботі буде небезпечно як для психічного, так і для фізичного здоровя.

Джерело: телеканал Україна

Вас також може зацікавити: Мобінг: як вчителю уникнути цькування на роботі

8310
12.02.2020 11:36:33

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
9
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!