Вчителі носять нагрудні відеореєстратори для фіксації поведінки учнів

Педагоги трьох британських шкіл почали носити нагрудні відеореєстратори. Мета новації – фіксувати поведінку школярів та особливості їхнього спілкування з педагогами.

Всі педпрацівники, які носять на собі відеокамери, мають на одязі позначку того факту, що може вестись відеозапис. 

Директор одного з навчальних закладів Лондона, в якому запроваджена така практика, Ларрі Девіс повідомляє, що подібна практика запобігає неналежній поведінці з боку учнів, оскільки вони знають, що їх дії можуть бути зафіксовані на камеру. З часу використання відеореєстраторів діти стали поводитися набагато краще. При цьому, зазначив він, з боку учнів досі не надходило жодних скарг через постійну відеозйомку. 

Міністерство освіти Великобританії заявило, що не збирає інформацію про використання відеокамер у школах і вважає, що установи мають право самостійно обирати форми контролю поведінки учнів, якщо вони не суперечать законодавству.

Нагрудний відеореєстратор  

 

Відеоспостереження у школах

Слід зазначити, що і в Великобританії, і в Україні, і в більшості країн фото- й відеофіксація дій дітей закладами освіти дозволяється лише за згодою батьків.

Інша справа, що часто відеозйомку з різними цілями ведуть самі школярі – зокрема, знімаючи вчителів на уроках.

Чи можна знімати вчителя на уроці? В Україні жоден закон цього не забороняє прямо. Однак є стаття проти таємного фото/відеоспостереження за людьми – пункт 3 статті 307 Цивільного Кодексу України.

Окрім того, педагогам доцільно поінформувати школярів про те, що зйомки вчителів необхідно проводити з їх згоди (пункт 1 статті 307 Цивільного Кодексу). Також спостереження камерою людина може вважати дією, що конфліктує з такими її правами:

  • право на особисте життя і таємницю (стаття 301 Цивільного Кодексу);
  • право на повагу до честі і гідності (стаття 279 Цивільного Кодексу);
  • право власності (стаття 316 Цивільного Кодексу);
  • охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах (стаття 308 Цивільного Кодексу).

Також важливо вказати, що відеоспостереження може заважати проведенню уроку, відволікати однокласників від навчання, спричинювати порушення ними дисципліни. І цьому разі вчитель чи адміністрація школи має повне право заборонити відеозйомку.

А чи впровадили б ви нагрудні відеореєстратори на педагогах свого закладу освіти? 

Джерело: https://vse.ee/bxp

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
1
міс.
2
2
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!