Вчитель, який навчає, чи шоумен, який розважає? Думки батьків про сучасне викладання

Справжній педагог буде тримати фокус освітнього процесу на собі завдяки своїй любові та креативності.

Щоб зацікавити учнів навчанням, вчителі використовують різні інтерактивні методи: показують відео, готують презентації, ігри, квести тощо. Та чи сприймають так учні матеріал краще? Нині всі вважають, що в освітньому процесі потрібно робити "шоу", бо нове покоління дітей сприймає все через гру, але це шлях у прірву, таку думку висловила засновниця тренінгового центру "ТІР" для дітей та підлітків й активна матуся Альона Олійник

Я досить поважаю вчительську працю, бо сумніваюсь, що змогла б день за днем навчати весь клас і не виснажити себе фізично й емоційно. Я точно знаю, що коли педагог це людина на своєму місці і з душею ставиться до учнів, то вони готові вчити хоч хімію. Це було, є і буде на рівні людських відносин, відчуття не обманути, пише пані Олійник.

За її словами, "шоу" в освітньому процесі з іграми, відео, інтерактивами діють на дітей, як наркотик, бо щоразу вони хочуть ще більше яскравих та емоційних уроків, доки у викладача чи дитини не витримає психіка.

Засновниця тренінгового центру впевнена, що справжній педагог триматиме фокус освітнього процесу на собі завдяки своїй любові, креативності та яскравій особистості:

І жодного разу вчитель не буде давати дітям ілюзію про "вчитись граючи", бо фізично це неможливо зробити, як і граючись накачати біцепси.

Альона Олійник вважає, що лише через зусилля і працю тіло стає сильним і здоровим, розвивається гнучкий та потужний мозок, чутлива та водночас сильна душа. А якщо продовжувати навчати учнів у форматі "шоу", то що ж з ними трапиться через 10 років?

Навчання це праця. Доведеться обирати між вчителем, що буде навчати, і шоуменом, що розважатиме. За результат і якість дорослішання відповідати, зрештою, батькам.

А ви погоджуєтеся з міркуваннями матусі?

Читайте також:

Як підлітку допомогти обрати професію: поради експертки

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!