Вадим Карандій: для суб’єктів підвищення кваліфікації педагогів розроблять критерії

«Всеосвіта» поспілкувалася з директором щойно створеного Українського інституту розвитку освіти (УІРО) Вадимом Анатолійовичем Карандієм на тему недержавних суб’єктів підвищення кваліфікації педагогів.

Директор УІРО описав базові засади подальшого розвитку поля діяльності недержавних провайдерів підвищення кваліфікації педагогів.

Затверджувати програми підвищення кваліфікації педагогів недержавним суб’єктам не потрібно, – запевнив  Вадим Карандій. – Тут усе робиться декларативним принципом. Але є певні критерії інформації, яка може міститися у програмі підвищення кваліфікації. Це фактично як оферта для педагогічних працівників, для закладів освіти.

Щодо критеріїв програм підвищеня кваліфікації – це буде окремий документ, він знаходиться на громадському обговоренні, – повідомив «Всеосвіті» директор УІРО.

Замовником цього документу є міністерство, це міністерський наказ, він ще має пройти відповідне юстування. Дивимось за перебігом подій. Гадаю, у січні 2020 року наказ з критеріями програм підвищення кваліфікації має з’явитися офіційно, – додав Вадим Анатолійович.

Публікувати програми підвищення кваліфікації недержавні суб’єкти цієї діяльності зможуть як на своєму сайті – так і на освітніх платформах, які створять профільні установи під егідою Міністерства освіти cпеціально для зручності вибору освітянами провайдерів таких послуг. 

Вибір тої чи іншої програми на такій платформі буде цілком вільний для кожного навчального закладу і кожного освітянина, – підкреслив пан Карандій. – Тобто платформа дасть можливість учителю бачити всі пропозиції й цілком свідомо обирати провайдера, суб’єкта підвищення кваліфікації.

Наостанок очільник Інституту розвитку освіти повідомив, що віднині вчитель не обов’язково муситиме відвідувати локації офлайнових суб’єктів підвищення кваліфікації.

Згідно з новим Порядком підвищення кваліфікації, провайдер цієї діяльності має право сам прийти в заклад освіти. І тоді отримання нових навичок, нових компетентностей відбуватиметься за місцем розташування закладу освіти, – описав новацію Вадим Карандій.

Читайте також: ТОП-5 завдань нового Інституту розвитку освіти

Фото Олени Станкевич

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.