Новини
108
25 січня 17:00

В Україну з Польщі привезуть меч гетьмана Сагайдачного

В Україну привезуть для експонування меч гетьмана Петра Сагайдачного, щоб вшанувати 400-річчя зі смерті діяча.

На тлі загострення ситуації на кордоні України й заяв західних лідерів про можливе вторгнення російських військ в Україну, цікавою та значущою є інформація, що з нагоди 400-річчя смерті Петра Сагайдачного меч українського гетьмана привезуть в Україну. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

За словами міністра культури Олександра Ткаченка, всі охочі зможуть подивитись на пам’ятку вже цього року.

Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки, – зазначив міністр.

За його словами, рішення привезти меч гетьмана усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський.

Як відомо, меч Петра Сагайдачного зберігається у зброярні Вавельського королівського замку в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої, королевич Владислав IV Ваза, вручив Сагайдачному за перемогу над турками під Хотином.

Петро Сагайдачний – один із найвідоміших українських військових діячів козацької доби у XVII столітті.

Він очолював успішні походи проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства.

Зокрема під його проводом війська запорожців спільно з поляками штурмували та взяли в облогу Москву в 1618 році, коли королевич Владислав претендував на московський престол. У результаті Московському царству довелося піти на значні поступки Речі Посполитій.

Петро Сагайдачний помер у Києві 20 квітня 1622 року.

На честь гетьмана реєстрового козацтва і Війська Запорізького Петра Кононовича Конашевича-Сагайдачного названо борт флагмана Військово-Морських сил України – фрегат «Гетьман Сагайдачний», який сьогодні захищає приморський напрямок України через тимчасову окупацію Росією території АР Крим.

Пам’ять про Сагайдачного український народ зберіг у багатьох козацьких думах і піснях, найвідомішою з яких є «Ой на горі та женці жнуть».

У Києві на Подолі на його честь названо одну з вулиць.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Чому важливо ґуґлити інформацію українською мовою?

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.