На тлі загострення ситуації на кордоні України й заяв західних лідерів про можливе вторгнення російських військ в Україну, цікавою та значущою є інформація, що з нагоди 400-річчя смерті Петра Сагайдачного меч українського гетьмана привезуть в Україну. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
За словами міністра культури Олександра Ткаченка, всі охочі зможуть подивитись на пам’ятку вже цього року.
Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки, – зазначив міністр.
За його словами, рішення привезти меч гетьмана усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський.
Як відомо, меч Петра Сагайдачного зберігається у зброярні Вавельського королівського замку в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої, королевич Владислав IV Ваза, вручив Сагайдачному за перемогу над турками під Хотином.
Петро Сагайдачний – один із найвідоміших українських військових діячів козацької доби у XVII столітті.
Він очолював успішні походи проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства.
Зокрема під його проводом війська запорожців спільно з поляками штурмували та взяли в облогу Москву в 1618 році, коли королевич Владислав претендував на московський престол. У результаті Московському царству довелося піти на значні поступки Речі Посполитій.
Петро Сагайдачний помер у Києві 20 квітня 1622 року.
На честь гетьмана реєстрового козацтва і Війська Запорізького Петра Кононовича Конашевича-Сагайдачного названо борт флагмана Військово-Морських сил України – фрегат «Гетьман Сагайдачний», який сьогодні захищає приморський напрямок України через тимчасову окупацію Росією території АР Крим.
Пам’ять про Сагайдачного український народ зберіг у багатьох козацьких думах і піснях, найвідомішою з яких є «Ой на горі та женці жнуть».
У Києві на Подолі на його честь названо одну з вулиць.
Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Чому важливо ґуґлити інформацію українською мовою?
Будь ласка, оцініть новину!