Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події

В українських школах пілотуватимуть програму соціального, емоційного та етичного навчання

У ході проєкту в учнів виховуватимуть навички реалізації своїх здібностей у сучасному суспільстві.

Програму, яка пропонує сучасні підходи для соціального, емоційного та етичного навчання  SEE Learning пілотуватимуть у 25-ти школах України наступного навчального року. Про це заявила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич під час V Національної (не)конференції EdCamp Ukraine. Основним змістом програми є виховання цінностей, які пропагує Нова українська школа.

Зараз на EdCamp Україна презентують новітню програму соціального, емоційного та етичного навчання для школярів. Вона буде пропілотована в 25-ти школах України. Сьогодні навіть будуть представлені для вчителів перші уроки такої програми. Нашим вчителям потрібно навчитися в якийсь спосіб поряд зі знаннями та вміннями формувати в наших молодих людей ті цінності, які допоможуть їм самореалізуватися й бути щасливими,  зазначила Лілія Гриневич у своїй промові.

Мністерка пояснила, що під час пілотних проектів буде можливість виділити найбільш успішні практики та напрацювання педагогів, які потім будуть поширюватися на всю країну. Програма досить гнучка та не порушить навчальний процес. Вона має органічно доповнити зміст уроків з конкретного предмету, кількох інших уроків або вивчатися на позакласних заняттях. Вже підготовлені матеріали можуть бути доповнені винайденим раніше досвідом українських вчителів на теми емоційного та соціального навчання.

Які школи отримають почесне право першими випробовувати програму, буде визначатися у ході конкурсу, який розпочнеться після закінчення Національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2019. Відбирати будуть за принципом: один регіон  одна школа.

Це 20-40-хвилинні заняття, поділені на сім розділів. Для кожної вікової групи уже створено понад 40 уроків, яких вистачить на рік-два роботи. Вони містять чіткі методичні інструкції та прості, іноді ігрові, завдання для класу, на підготовку до яких педагогу потрібно менш як півгодини. У серпні завершиться відбір, а восени почнеться навчання педагогів,  повідомив радник міністерки освіти і науки Олександр Елькін.

В учнів мають буть сформовані так звані «м'які навички». Зі змістом програми SEE Learning можна ознайомитись  
тут.

Довідково:

Програму SEE Learning розробила міжнародна команда вчених на базі Університету Еморі (США) за підтримки Лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV.

Підґрунтя нового методу — розвиток soft skills — «м’яких навичок» на кшталт уміння утримувати увагу, системно, креативно й критично мислити, співчувати, працювати в команді. Серед інших інновацій програми — виховання стійкості до негараздів та робота з психологічними травмами, що актуально для країни в стані війни.

Social, Emotional and Ethical Learning вважається результатом розвитку ідей соціально-емоційного навчання (Social and Emotional Learning), яке розробив відомий американський психолог, письменник і науковий журналіст The New York Times Деніел Гоулман. Розробкою SEL займались у Єльському університеті (Нью-Гейвен, Коннектикут, США) та Іллінойському університеті у Чикаго (Іллінойс, США). Результати 18 років впровадження цього методу такі: серед 270 тис. школярів академічна успішність покращилась на 11%, бійки та цькування стали рідшими на 10%. SEE Learning розробляли науковці Університету Еморі з консультаціями від Гоулмана.

Фото з сайту МОН: https://mon.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.