В Україні з'явиться освітній омбудсмен

У Міністерстві освіти і науки України введено нову посаду.

Незабаром в країні з'явиться ще один захисник прав – цього разу у галузі освіти. Посада освітнього омбудсмена передбачена у Законі України «Про освіту». Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила про це журналістам під час конференції «Нова українська школа: успіхи та виклики першого року впровадження».

Ця посада для нас дуже важлива. Тим більше в розрізі децентралізації маємо ситуацію, що засновниками, зокрема, шкіл і дошкільних закладів виступають органи місцевого самоврядування. Дуже часто вони по-різному сприймають державну політику і втілюють її на місцях. Необхідно, щоб для дітей, незалежно від того, де вони проживають, було забезпечено доступ до якісної освіти, – наголосила головна педагогиня країни.

За словами міністерки, освітній омбудсмен повинен контактувати з усіма, хто має відношення до освіти, бути обізнаним у проблемах і труднощах, які у них виникають, та допомагати їх вирішувати.   

Він як раз буде мати зворотну інформацію і захищати права всіх учасників освітнього процесу. Не тільки дітей, але й учителів, так само і батьків. Якщо вони будуть мати потребу, то можуть звертатися до освітнього омбудсмена, – пояснила Гриневич.

Яка людина повинна зайняти цю посаду?

Та, яка дуже добре розуміє, як функціонує освітня реформа. Це цінності нової української школи, які ми зараз впроваджуємо по всій країні. Нам потрібно, щоб ця людина знала, як функціонує освіта в контексті децентралізації. Ця посадова особа повинні вміти спілкуватися з людьми, тому що, зрозуміло, до омбудсмена буде стікатися дуже багато негативної інформації – треба вміти вислухати заявників, треба знати, яким чином зарадити їхній проблемі. А ще – як співдіяти зі службою якості освіти, Міністерством освіти, органами місцевого самоврядування. Тому це висока планка, – додала Лілія Гриневич.

Міністерка зазначила, що закон дозволяє їй призначити на цю посаду ту людину, яку вона вважає за потрібне. Але, розуміючи значення цієї посади і, зокрема, її публічність, у міністерстві вирішили провести конкурсний відбір. Наразі конкурс відбувається і розглядаються претенденти, які виявили бажання спробувати свої сили.

Ми проведемо конкурс, на початку липня матимемо переможця. Потім відбувається відповідна спецперевірка, за постановою Кабінету міністрів. І коли все буде готове, відбудеться затвердження, – уточнила очільниця відомства.

Лілія Гриневич припускає, що перший український освітній омбудсмен може приступити до роботи вже у другій половині липня нинішнього року.  

1884
01.07.2019 09:00:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!