Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«Реалізація професійної діяльності та розвиток цифрової компетентності педагога через обмін методичними матеріалами в цифрових бібліотеках»
Новини
861
6 серпня 15:18

В Україні заборонили продаж ліків дітям молодше 14 років

Заборона стосується й продажу лікарських засобів через Інтернет, а також доставки ліків.

В Україні офіційно заборонили продаж лікарських засобів дітям молодше 14 років. Відповідний закон підписав президент України Володимир Зеленський, а сам документ Верховна Рада ухвалила ще 15 липня.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Закон № 1668-ІХ має на меті обмежити вільний доступ дітей до лікарських засобів, що продаються в аптечних закладах, і у такий спосіб запобігти можливим нещасним випадкам. Адже препарати, які аптеки мають відпускати виключно за рецептом, часто можна придбати без його наявності.

У документі йдеться про заборону реалізації ліків особам, які не досягли 14-річного віку. Це також стосується й продажу через Інтернет, а також доставки ліків.

Якщо в особи, яка продає ліки чи здійснює їхню доставку, виникли сумніви щодо віку покупця, вона повинна вимагати пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що підтверджує його вік. У разі відмови надати такий документ відпуск лікарських засобів цій особі забороняється.

Також в Україні мають намір запровадити штрафи за продаж ліків неповнолітнім. Відповідний законопроєкт № 5123-1 Верховна рада вже схвалила за основу.

У разі правопорушення передбачатиметься штраф від шести до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 425 грн). За повторне порушення – від двадцяти п’яти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів (від 425 до 1190 грн).

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Як вакцинують неповнолітніх від COVID-19 у різних країнах світу

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.