Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

5 грудня 2019 о 14:51

В Україні стартувала програма EU4Skills, спрямована на зміну профосвіти

Результатом чотирирічного проєкту також стане ефективна система управління закладами.

Сьогодні, 5 грудня 2019 року, у київському HUB 4.0 відбулася презентація спільної програми МОН та ЄС EU4Skills. Вона допоможе оновити обладнання у відібраних для проєкту закладах профосвіти, розробити нові навчальні програми та підвищити кваліфікацію педагогів. Результатом чотирирічного проєкту також стане ефективна система управління закладами. Про це розповіла Міністерка освіти і науки #Ганна Новосад та представники ЄС.

У жовтні ми презентували пілотні регіони, які отримали можливість створити Центри професійної досконалості в межах програми. EU4Skills також допоможе нам в оновленні 100 стандартів професійної освіти та перенавчанні майстрів і викладачів у профтехах пілотних регіонів. Для нас важливо використати досвід країн ЄС, у яких профосвіта престижніша серед молоді, – зазначила Міністерка.

Програма EU4Skills підтримає впровадження реформи на національному рівні та у 7 областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Досвід цих регіонів поширюватиметься на всю країну.

Як свідчить досвід ЄС, професійно-технічна освіта – це можливість для молодих людей повністю реалізувати власний потенціал. Це також важливо для розвитку України. Кваліфікована праця – передумова для економічного зростання та інновацій, ‒ розповів керівник програм співробітництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг.

Учасники заходу дізнались про те, що реформа професійно-технічної освіти сфокусована також на створенні Центрів досконалості з сучасним обладнанням і технологіями для навчання. Вони стануть хабами, де втілюватимуться найкращі практики реформи і які ділитимуться своїм досвідом з іншим закладами по всій країні.

EU4Skills працюватиме над створенням таких центрів, а також над залученням роботодавців до планування та викладання навчальних програм. Це допоможе випускникам отримати практику під час навчання та відповідати вимогам ринку праці.

 Довідково: 

«EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» – це європейська програма, спрямована на підтримку реформи професійно-технічної освіти в Україні. Вона передбачає закупівлю нового обладнання, створення мережі Центрів професійної досконалості, підвищення кваліфікації майстрів та викладачів, а також розробку нових навчальних програм та стандартів для учнів.

17 грудня 2018 року Україна та Європейська комісія підписали Угоду про фінансування програми обсягом у 58 млн євро. З них 21 млн євро виділять на оновлення обладнання та інфраструктури.

Програма поділена на три компоненти:

  • підвищення ефективності реформ в області професійно-технічної освіти;
  • покращення якості та привабливості професійно-технічної освіти, а також збільшення її відповідності потребам ринку праці;
  • модернізація інфраструктури та обладнання у закладах профосвіти, які будуть відібрані в межах проєкту.

EU4Skills триватиме впродовж 2019-2023 років. Програму в Україні реалізовують Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Німецький державний банк розвитку (KfW).

Детальний фотозвіт з події: https://www.facebook.com/vseosvita/posts/2737978882927118?