Новини
2895
30 листопада 2021 о 15:25

Усі обіцянки щодо підвищення зарплат освітянам мають бути виконані, – заступниця голови ВР

Ухвалення Держбюджету на 2022 рік є наразі одним з нагальних питань.

Освіта України, медична сфера та Збройні сили мають отримати фінансування у повному обсязі, як це визначено у законодавстві. Зокрема, освітня галузь повинна фінансуватися не менше 7% ВВП – це також передбачає виконання усіх обіцянок щодо підвищення заробітної плати освітянам.

На цьому наголосила заступниця голови ВР Олена Кондратюк під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп.

Ухвалення Державного бюджету на 2022 рік є одним з нагальних питань в останні сесійні тижні роботи Верховної Ради у цьому році. Я здивована тим, що ми вчасно не розглядаємо головний фінансовий документ країни. Сьогодні це питання життя більшості громадян нашої країни та їх впевненості в завтрашньому дні на тлі енергетичної кризи, коронакризи та загрози масштабного вторгнення Росії, – зазначила Кондратюк.

За її словами, особливу увагу варто звернути на ті зобов’язання, які взяла на себе влада для отримання нещодавнього траншу від Міжнародного валютного фонду та продовження співпраці з фондом. А саме затвердження Державного бюджету на 2022 рік з дефіцитом, що не перевищує 3,5% від ВВП або близько 188 млрд гривень.

Медична сфера, освіта та Збройні сили України мають бути профінансовані у повному обсязі, як це визначено законодавством. Освітня галузь повинна фінансуватися не менше 7% ВВП. Мають бути виконані усі обіцянки щодо підвищення зарплат освітянам, бо це дуже нагальне питання, – акцентувала Кондратюк.

Вона додала, що запропоновані у проєкті Державного бюджету на 2022 рік видатки на медицину у розмірі 197 млрд грн – недостатні. Недофінансування сягає 100 млрд гривень, і це може негативно вплинути на якість медичних послуг для населення.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Зарплата освітян у школах збільшиться на 8,4%: скільки отримуватимуть вчителі

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.