Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Усе російське вбиває українців: про це варто говорити в школах

Попри те, що справи церкви не мають обговорюватися у закладах освіти, під час повномасштабної війни та інформаційної навали кремлівських найманців вчителям варто навчитися правильно висвітлювати на виховних годинах у школі діяльність московського патріархату ПЦУ та наслідки, до яких призвела та продовжує призводити ідеологія її священників.

У селі Велика Березна на Хмельниччині священник, який підпорядковується московському патріархату, не дозволив відспівати загиблого на фронті героя Сергія Цимбалюка. Навіть більше, він не впустив у храм священика Православної церкви України.

Загиблий від рук рашистів захисник пішов на війну добровольцем у перші дні широкомасштабного вторгнення. Він брав участь у боях на Київщині, а після цього захищав Україну на сході України. У селі Довгеньке Ізюмського району на Харківщині життя бійця обірвалося у віці 32 років, повідомляє видання "ВСІМ".

Цимбалюк загинув 23 квітня під час виконання бойового завдання у складі спецгрупи на території, яка була окупована. Родина не могла поховати українського захисника 190 днів. Тіло вдалося забрати лише після деокупації ЗСУ тієї території.

Загиблий захисник Сергій Цимбалюк

У селі є лише одна церква, яка будувалася всіма жителями. Зважаючи, що родина, розуміючи, що саме московські окупанти забрали життя Цимбалюка, відмовилася від московського патріархату, для проведення обряду відспівування та прощання вони запросили священника ПЦУ.

Проте настоятель храму Ігор Бондарук зачинив церкву в день поховання захисника. Домовитися із ним намагалися і представники місцевої влади, і правоохоронці. У результаті священник МП дав згоду за умови, що священник ПЦУ не заходитиме до престолу в церкві.

Обряд проводив отець ПЦУ Андрій Моравський, проте він не міг його розпочати, бо в храмі були зачинені Царські ворота. Коли священника московського патріархату попросили їх відкрити, він відмовляв.

Присутні попросили настоятеля московської церкви дати можливість провести воїна в останню путь. А мати загиблого стала навколішки.

Я вас прошу, стаю на коліна, відспівайте мою дитину! — вигукнула згорьована жінка.

Священник Андрій Моравський пояснив, що він не міг почати прощальну церемонію із зачиненими Царськими воротами у храмі, бо вважається, що саме вони символізують входження душі до раю.

Сергія Цимбалюка поховали в його рідному селі.

Просто подивіться відео... До початку повномасштабного російського вторгнення сотні тисяч українців не вірили, що в 2014 році москва розпочала війну проти нас. Досі тисячі українців вважають, що російська церква в Україні — не служить окупантам, тому ходять у храми, де донедавна молилися за путіна та російських окупантів... На Закарпатті загинув український воїн. Родичі захотіли, щоб нашого захисника хоронив український священник. Місцевий піп закрив церкву і не дозволив туди занести тіло Героя. Влада України повинна зрозуміти, як і прихожани рпц в Україні, що московський патріархат — це зло, яке підтримує війну росії проти України. Все російське, що є в Україні, вбиває наших воїнів. Зло, має бути знищене, — прокоментував сюжет на одному з телеканалів воєнний журналіст і режисер українських фільмів Михайло Ухман.

«Всеосвіта» раніше повідомляла, що у липні цьогоріч під час повітряної тривоги у Кропивницькому на Кіровоградщині дітей, які перебували на заняттях, не пустили у підвальне приміщення церкви московського патріархату.

Нагадаємо, фахівці інформаційного фронту та протидії московській пропаганді підготували рекомендації для проведення тематичних виховних годин у школах або їхнього використання на уроках.

Не сподівайтеся, що одного разу, скориставшись слабкістю росії, ви будете отримувати дивіденди вічно. росіяни завжди приходять за своїми грошима. І коли вони прийдуть — не сподівайтеся на підписані вами єзуїтські угоди, які вас нібито виправдовують. Вони не варті того паперу, на якому написані (с). Отто фон Бісмарк, німецький політик

Фотоматеріали: скріншот відео

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.