Уляна Супрун розвінчує міфи про коронавірус. Кінець світу скасовується

Вчителі та батьки стурбовані темою китайського вірусу-вбивці. Ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун заспокоює: причин для паніки немає. Вона опублікувала кілька фактів про коронавіруси та розповіла, які методи профілактики від них не допоможуть.

Ексвиконавиця обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як захиститися від коронавірусу 2019-nCoV й не стати жертвою псевдомедичних порад.

«Передусім, зберігаймо спокій. Жодного апокаліпсису від уханського вірусу не передбачається, – застерігає пані Уляна. – Так, поширення раніше невідомого штаму справді бентежить, але міжнародна спільнота робить все можливе, щоб оперативно протидіяти вірусу. Ми вже знаємо про нього досить багато».

Зауважимо, що з 3 лютого Україна тимчасово припинить пряме авіасполучення з Китаєм у зв'язку з поширенням в цій країні коронавірусу.

Лікарі повідомляють, що одужання здебільшого залежить від імунітету людини. Поки відомо, що люди, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зокрема, слабкий імунітет. Також з померлих більшість – люди поважного віку. У багатьох з них були супутні захворювання – цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет, хвороба Паркінсона. 

Кілька фактів про коронавірус 2019-nCoV:

  • Багато людей, яких уразив вірус, працювали чи відвідували ринок в Ухані. Китайські продуктові ринки, так звані wet markets (мокрі ринки) – це скупчення живих і вбитих тварин, птахів, продавців і туристів. За таких умов вірусу зручно поширюватися поміж тушами, тваринами та людьми, – зауважує пані Супрун.
  • Уханьський вірус передається від людини до людини.
  • За симптомами він схожий на гостру респіраторну інфекцію – лихоманка, кашель, проблеми з диханням;

Як захиститися:

→ Часто та ретельно мити руки милом і водою.

→ Уникати тісного контакту з хворими людьми.

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:

→ Залишайтеся вдома, якщо захворіли.

→ Уникайте тісного контакту з іншими людьми.

→ Прикривайте рот і ніс серветками під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки.

→ Провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.

Людям, які зараз знаходяться поблизу зони розповсюдження вірусу, радять:

→ Підтримувати гігієну рук.

→ Уникати відвідування ринків тварин та птахів.

→ Уникати відвідування хворих.

→ Звернутися до лікаря у разі появи симптомів — кашлю, лихоманки чи труднощів з диханням.

→ Телефонувати заздалегідь, перш ніж їхати до лікарні.

Також коронавірусом неможливо заразитися від поштових посилок і від екзотичних фруктів, навіть якщо вони прибули з Китаю.

Під час спалаху коронавирусної інфекції SARS у 2002-2003 роках вчені досліджували стійкість вірусів в умовах навколишнього середовища. Він витримував три доби на пористих поверхнях, наприклад картон або тканину, стільки ж на металевій поверхні та близько 60 годин (менш як три доби) на пластиці та склі. Вірус 2019-nCoV досить близький до вірусу SARS, щоб ми могли екстраполювати ці дані на нього – пише пані Супрун.

Вона додає, що на фруктах кілька діб можуть зберігатися частинки вірусу, але в разі, якщо вони туди потрапили разом з фекаліями хворих людей або тварин-носіїв. У будь – якому випадку це середовище не підходить для тривалого виживання вірусу під час транспортування фруктів.

За твердженням Супрун, від коронавірусу, як і від звичайної застуди або грипу, не допоможуть:

  • Імуномодулятори. Такі препарати застосовують в разі серйозних захворювань – онкології або трансплантації органів. Зате переконливих доказів, що вони допомагають одужати хворим з грипом чи ГРВІ, немає. 
  • Захисні маски. Маски необхідно надягати пацієнтам, щоб скоротити поширення інфекцій в закритих приміщеннях, або тим, хто здійснює оперативні втручання. Вони не призначені для захисту від попадання збудників в дихальні шляхи, тобто маска не захищає від хвороб тих, хто її одягає.
  • Гомеопатія. У мережі вже зустрічаються пропозиції «профілактичної гомеопатії коронавірусу» – будьте обережні.
  • Цибуля. У методів викорстання цибулі для профілактики застуд і грипу немає наукового обґрунтування.
  • Оксолінова мазь. Її противірусний ефект не доведений, її застосування може навіть підвищити шанси захворіти.

Зараз поширюються повідомлення про вакцини, які нібито запобігають новий коронавірус, а також пропозиції їх придбати. Не вірте цим маніпуляціям: наразі такої вакцини не існує. Як підкреслює Уляна Супрун, у таких умовах вкрай важливо не втрачати уміння мислити критично.

Швидше за все, разом з новинами про статистику зафіксованих випадків коронавірусу 2019-nCOV і кількості смертей буде з'являтися все більше повідомлень, щоб посіяти паніку, а разом з цим – просунути різні нібито інноваційні методи профілактики та лікування (до речі, специфічного лікування коронавірусів НЕ існує) – зазначає пані Супрун.

Джерело: https://vse.ee/boa

#коронавірус #Супрун #2019-nCOV 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
1
міс.
2
5
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!