Українські стартапи матимуть повноцінну фінансову підтримку

На розвиток українських інновацій виділили 450 млн гривень.

Цього року вперше за останній час виділено кошти на цільову підтримку інновацій, які підуть, зокрема, на розвиток стартапів, – 450 млн гривень. Про це розповіла генеральна директорка директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка під час відкриття Всеукраїнського фестивалю інновацій.

Ці гроші підуть на Фонд підтримки стартапів, інновації в промисловості, підтримку інновацій через Державну інноваційну фінансово-кредитну установу. Зрозуміло, що ці кошти є не дуже великими порівняно з фінансуванням в США, країнах Європи, але це важливий початковий крок, який дозволить нам розвиватися далі, – підкреслила Дар’я Чайка.

Очільниця директорату звернула увагу на те, що 14 травня відбулося переше засідання робочої групи з розробки Стратегії інноваційного розвитку України.

Європейські та світові експерти неодноразово звертали увагу на те, що в Україні відсутній стратегічний документ, який об’єднував би бачення щодо взаємодії науки і підприємництва в сфері інновацій. Вчора ми провели першу робочу групу зі створення відповідної Стратегії, залучивши до неї понад 100 стейкхолдерів. У підсумку ми сподіваємося виробити ті інструменти та механізми, які дозволять бізнесу, економіці реалізувати свій попит на інновації, а винахідникам – впровадити їхні розробки, – розповіла Дар’я Чайка.

Як зазначає офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнський фестиваль інновацій триває в МОН впродовж 15-16 травня. У перший день проводився круглий стіл на тему: «Створення інноваційної інфраструктури та залучення венчурних інвестицій у інноваційну діяльність: проблеми та перспективи». На заході зібралися представники вишів та наукових установ, щоб презентувати власні доповіді щодо розвитку інноваційної сфери України.

На другий день заплановано конкурс стартап-проектів, а також презентація венчурних фондів та бізнес-ангелів. Додамо, що окремо працює demo-майданчик, де можна буде ознайомитися як із прототипами проектів, та і з розробками, що довели свою успішність. Наприклад, інтерактивні навчальні програми з елементами доповненої реальності, проект теплогенератора, що утилізує відходи, адаптаційний одяг для людей з інвалідністю, проект з виготовлення паперу з опалого листя тощо.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.