Новини
652
5 квітня 13:00

Українська наука поступово втрачає талановиту молодь: очільник Національної академії наук про те, як привабити молоді кадри

На кінець 2020 року в установах Національної академії наук працювало на 9% менше молодих науковців, ніж у 2019 році.

Українська наука поступово втрачає талановиту молодь – і ця негативна тенденція продовжує набирати обертів. Так, на кінець 2020 року в установах Національної академії наук працювало понад дві тисяч молодих науковців – це на 9% менше ніж у 2019 році. Про це в інтерв’ю авторці порталу ZN.UA Ользі Романюк розповів новий очільник НАНУ Анатолій Загородній.

За його словами, наразі ситуація з молодими кадрами в українській науці дуже сумна: майже половина тих, хто працює в установах Академії, мають ступінь кандидата наук. Як свідчать реальні дані, процес зменшення чисельності академічної молоді триває.

Щоб привабити талановитих молодих людей у науку, потрібна передусім добра зарплата. Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» встановлює науковцям зарплату, щонайменше, не нижчу, ніж одинадцять прожиткових мінімумів. В ідеалі, бо ця норма, на жаль, теж не виконується, – наголосив Загородній.

Він додав, що також необхідно забезпечити належні умови праці, без яких не буде професійного розвитку фахівця. Так, якщо фізикам-теоретикам потрібно мати щонайменше персональний комп’ютер та доступ до наукових публікацій, то в експериментаторів ці потреби ще більші.

Якщо ми не хочемо пасти задніх у провідних напрямах досліджень, мусимо оновлювати парк наукових приладів, закуповувати витратні матеріали тощо. Належні умови праці передбачають також співпрацю та обмін досвідом з іноземними колегами, участь у престижних конференціях, змагання за міжнародні гранти, стажування за кордоном, – пояснив очільник НАНУ.

Він підкреслив, що кваліфіковані кадри повинні працювати у приміщеннях, забезпечених відповідними умовами та комунікаціями. Крім того, науковці мають отримати службове житло. 

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: В Україні створять новий університет: Уряд ухвалив відповідне рішення

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: