+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
с. Княжичі

Учителі та реп: як круто зачитати шкільні теми

Розповідь про вчительку Вікторію Кириченко, яка зачитує реп і навчає цій майстерності своїх учнів.

Ми часто задаємось запитанням «А яким має бути сучасний вчитель»? Одні скажуть, що це особистість, яка постійно навчається новому, професійно зростає і самовдосконалюється, а інші – що сучасний педагог має добре орієнтуватися в новітніх технологіях та вміти креативно подати будь-яку інформацію.

Інтерактивні панелі, проектори, надсучасні комп’ютери, планшети, «розумні» системи – цими новинками у школі вже нікого здивувати. От якщо вчитель вміє читати реп чи танцювати хіп-хоп і влаштовує батли – такі навички цінуються понад усе. І сьогодні ми розповімо вам про талановиту українську вчительку-реперку Вікторію Кириченко із села Княжичі Броварського району, сценічне ім’я якої – VaNessa. Молода вчителька викладає зарубіжну літературу і англійську мову у Княжицькій ЗОШ I-III ступенів.

Вікторія Кириченко

Вікторія займається репом з 2013 року і за цей час випустила два альбоми – «Світло» та «Відображення». Ба більше, вона стала лауреаткою минулорічного фестивалю «Червона рута».

Вікторія почала використовувати реп нещодавно, але вже вражена результатом: її учням надзвичайно подобається такий формат уроків, вони активні, слухають одне одного, розуміють форму викладу і навіть роблять зауваження щодо ритму та рим.

І хоча робота на уроці триває в групах, проте конкуренції між учнями немає. Вікторія підтримує прагнення учнів і постійно їм доводить, що потрібно виходити зі своєї зони комфорту, не боятися експериментувати.

 

 

Щоб зачитати реп про Тома Сойєра, потрібно добре орієнтуватися в темі. До прикладу, учителька роздала дітям конверти із написаними текстами, які потрібно зачитати, а інші учні мають вгадати про кого з героїв ідеться. Або переказати частину твору не у довільній формі, а репом.

Нещодавно Вікторія разом зі своїми ученицями – Дар’єю Лисовою, Анастасією Бабич, Валерією Зємсковою та Кариною Касьян створила реп-гурт «Перерва на реп». Дівчатка вже мають студійний запис першої пісні, яка вперше була презентована зі сцени шкільної актової зали. У майбутньому співачки планують зняти кліп та гастролювати Україною.

Та креативні ідеї на цьому не закінчуються – завдяки Вікторії у школі реалізовано проект «Читай книжки, читатимеш і реп». Княжицька бібліотека-читальня є найбільшою з усіх шкіл району і нагадує коворкінг. Тут діти можуть відпочити, скористатись інтернетом, зробити уроки чи підготуватися до шкільних заходів.

Ініціативу вчительки підтримує директорка школи – Оксана Олійник і каже, що вона поважає нові захоплення педагогів:

Вікторія – моя колишня учениця. Добре, коли наші учні чогось досягають в житті. А коли вони повертаються з новими ідеями назад у школу – ми завжди відкриті для них». Оксана Борисівна поділилася труднощами, з якими зустрічається сучасна школа. «У кожного з них є гаджети, в яких можна знайти будь-яку інформацію за лічені секунди. Наша мета – навчити їх вчитися.

Світлини з особистого архіву вчительки

Посилання на сайт Трибуна Бровари: https://brovary.net.ua/

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти