Учителів, які принижують учнів, треба назавжди відсторонити від роботи з дітьми, — Супрун

Колишня в.о. міністра охорони здоров'я висловила свої міркування щодо булінгу зі сторони вчителів.

Педагог, який дозволяє принижувати собі дитину, має бути позбавлений можливості працювати з ними назавжди. Адже булінг щодо учнів у закладах освіти карається штрафом або громадськими роботами. Таку думку висловила колишня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун після інциденту в одеській гімназії, де вчителька сварила ученицю за відповідь українською мовою.

Урок малювання вчителька викладала російською, що є грубим порушення мовного закону, — зазначає пані Супрун. Адже освітній процес у закладах освіти має відбуватися лише державною:

Інша річ, яку неможливо оминути увагою — те, як викладачка звинувачує ученицю, що вона начебто "вище за всіх", бо розмовляє українською. Можливо вчительці та директору школи, де стався інцидент, варто нагадати, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є українська — це визначено в законі.

Крім того, педагогиня порушила й закон щодо протидії булінгу. Вона принижувала школярку перед усім класом й підбурювала інших учнів до цькування.

З одного запису неможливо судити, чи є така поведінка педагогині системною. Однак, це є підставою для того, щоб ніхто із батьків не захотів, аби їхні діти відвідували її уроки, — зазначила пані Супрун.

За словами лікарки, про неприємний інцидент в гімназії воліють мовчати та якнайскоріше забути, бо колеги побоялись відкрито заявити, що невдоволені діями вчительки. Хоч про такі ситуації говорити неприємно й соромно, але закривати очі на подібні історії не можна, бо вони можуть знову повторитися, — вважає пані Супрун:

Прикро, але таких вчителів в Україні може бути сотні. Просто їхній тиск на учнів та знецінення державної мови залишаються у межах сім’ї чи школи. Або взагалі дитина все тримає в собі, бо боїться поділитися з батьками.

Крім того, якщо керівник закладу освіти не повідомляє про булінг поліції, на нього також накладається штраф або обов’язок виконати громадські роботи.

Уляна Супрун закликала українців не мовчати про проблеми в освітній сфері й в разі несправедливості — говорити з кривдником, батьками, учнями або звертатись до правоохоронних органів.

Завжди звертайте увагу на відносини учнів у колективі, стан дитини, коли вона повертається додому. Також варто акцентувати увагу на такі випадки:

  • Якщо ваша дитина розповідає вам про тиск у школі через українську мову або будь-які інші причини;

  • У разі, якщо дитина не говорить про це, але повертається зі школи сумною і пригніченою;

  • Якщо з вашою дитиною все гаразд, але ви помічаєте, що в її класі цькують чи ображають інших дітей і, можливо, ваша дитина є співучасником цього;

  • Якщо ви вчитель та помічаєте, що ваш колега дозволяє собі принижувати учнів;

  • Якщо ви директор школи, в якій вчителі ігнорують законодавство та тиснуть на учнів.

Якщо ви бачите несправедливість і нічого не робите — ви стаєте співучасником цієї несправедливості, — підсумувала пані Супрун.

А які думки виникли у вас щодо цієї ситуації?

Читайте також:

"Знову доводиться констатувати приклади несправедливості" - Сергій Шкарлет про заробітні плати освітян

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.