Статті
20243
2 лютого 13:25

Учитель за кадром: як живуть освітяни за межами школи

Про підводні камені та іншу сторону медалі з життя вчителів.

Кожна професія має свою специфіку роботи, свої недоліки та переваги. Про деякі моменти говориться відкрито, а дещо замовчується. Це ж стосується і професії вчителів. З однієї сторони про освітян говорять скрізь і постійно, а з іншої – деякі важливі моменти залишаються «за кадром».

Спробуємо зануритися у повсякденне життя вчителів як у школі, так і за її межами.

Почнемо з життя вчителя «після роботи», адже саме в цей момент починається активна фаза роботи.

Завжди носи із собою додатковий пакет

Хочеш стати вчителем, запам’ятай правило – зайвих пакетів не буває.

Цього не вчать в інституті чи університеті, це приходить з досвідом. Кожен учитель завжди має при собі додатковий пакет чи сумку. А все тому, що йдучи на роботу ти не знаєш, які накази прийшли «згори» і скільки паперів доведеться забирати додому для опрацювання.

І, звісно, декілька стос зошитів… Взагалі про перевірку зошитів варто написати окремо.

Зошитів багато не буває

Не погано було б у текстах шкільних вакансій додавати інформацію про те, що частково це робота у тиші й спокої. А хіба вночі шумно?

За сім років моєї роботи у початковій школі загальна вага паперів, перенесених з дому на роботу і з роботи додому становитиме, мабуть, декілька тонн. По завершенню робочого дня я завжди діставав із сумки декілька пакетів і починав сортувати «домашнє завдання» – зошити з математики в цей пакет, з української мови – у цей. А ще три таблички, отримані на педагогічній нараді, зразки характеристик на кожного учня і недороблений звіт «на вчора»...

І ось робочий день закінчився. Вечеря приготовлена, всі нагодовані й солодко сплять, одяг випраний, постільна білизна випрасувана... можна і приступити до перевірки зошитів. Погасло світло у сусідньому будинку, ти закриваєш останній перевірений зошит. Нарешті, готово. Пора приступити до підготовки до завтрашніх (вже сьогоднішніх) уроків.

Професія, в якій мобільний не полегшує життя, а навпаки...

Чому ще досі не видумали спеціального вчительського рингтону, який би транслював спеціальні хвилі спокою й рівноваги.

Вечеряєш – телефон не змовкає, йдеш до магазину – телефон не змовкає, спілкуєшся з рідними – телефон не змовкає... навіть у вбиральні він завжди весело сповіщає, що батькам чи колегам потрібна якась інформація.

Іноді дивишся зі сторони на свій пристрій і думаєш «а чи не знайти мені мобілку 90-х, там немає вайберу і не приходять смс».

Пригадується той жарт, коли дитина вже вляглася спати і раптом згадала, що на ранок потрібна поробка з природніх матеріалів. Те ж саме можна сказати і про вчительський телефон – якщо вам батьки чи адміністрація не написали чогось дуже важливого, значить за вікном ще не вечір.

Особисте життя

Пам'ятаєте ту жартівливу картинка, коли вчителька лежить на прийомі у лікаря, він запитує «що вас хвилює, розказуйте», а вона «я просто полежу тут трішки, можна?».

Навіть складно підбирати правильні слова, щоб описати суботню прогулянку вчителя містом чи селом. Усі знають де ти був, з ким ти говорив, у чому був одягнений, скільки часу гуляв. Йдеш, наприклад, парком, вслухаєшся у звуки природи, спів пташок, а тобі звідусіль «добрий дееень», «ооо, моя вчителька», «а що ви тут робите?»... ти починаєш бігти, зариваєшся у найглибші хащі, з полегшенням видихаєш, а позаду «а ви також гриби шукаєте?».

Варто було б для вчителів впровадити уроки гриму, особливо для молоді. А по іншому можна забути про прогулянки з друзями чи, не доведи, пісні в парку під гітару. Вечірка? Тільки якщо на безлюдному острові.

Підсумувати хотілося б тим, що попри усі підводні камені цієї професії вчителі завжди залишаються в гарному настрої, завжди підтримають, допоможуть і поділяться. Цінуйте свої вчителів, вони того варті.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.