Убити вчителя: педагогиня про те, як влада фізично знищує освітян

16924
30 листопада 2020 о 18:57
Учителька, хвора на коронавірус, розповіла про несправедливе ставлення чиновників до педагогів.

Попри ймовірне введення жорсткого локдауну в країні, вчителів на дистанційне навчання переводити не збираються і всі заклади освіти працюватимуть у звичному режимі. Однак таке рішення обурює переважну більшість педагогів, адже кількість хворих на COVID–19 серед освітян зростає.

Медик хоч у частині випадків може оцінити ризик від спілкування, бо має необхідні знання, оцінює стан хворого, чує про його симптоми. А що бачить і знає вчитель? Перед ним діти – безсимптомні носії, яких часто відправляють на навчання, навіть коли в родині є підтверджені випадки коронавірусу, – обурюється Олена Онищук, вчителька одного із академічних ліцеїв, яка тяжко хворіє на COVID-19 кілька тижнів.

У групі «Союз освітян України» у фейсбуці педагогиня відверто розповіла, що саме у діях влади їй не подобається:

Я третій тиждень тяжко хворію на коронавірус, як і семеро моїх колег, які за власні кошти зробили аналізи та підтвердили страшний діагноз лише впродовж 14 днів. Ліцей працює дистанційно, але його перевели на таку форму навчання лише через тиждень, після підтвердження перших випадків на COVID-19.

За словами пані Онищук, народні депутати, вже «віддерли» від освіти та простого вчителя, все, що тільки могли: тривалий час формували у суспільстві думку про непрофесійність або недолугість вчителя, довго не помічали принижень педагога з боку батьків та учнів, залишали його сам-на-сам з державними органами.

Влада не тільки морально, а й фізично «вбиває» вчителів, додає педагогиня:

У цій вакханалії наші чиновники прикрилися постановами, листами та розпорядженнями і покинули вчителя перед загрозою хвороби, з непередбачуваними наслідками.

За словами Олени Онищук, переважна більшість учителів – пенсійного віку і навряд хтось рахував, яка кількість педагогів перехворіла коронавірусом, а хто цю хворобу не пережив. Мовляв, університети працюють дистанційно з вересня, а вчителя – на ешафот?

Не грайтеся у «вчителі важливі», у «перенесення 822 постанови», у НУШ та «реформи», – підкреслила вчителька.

Нагадуємо, раніше народний депутат Роман Грищук говорив, що школи та дошкільні заклади освіти працюватимуть навіть під час локдауну і їх робота відбуватиметься у штатному режимі з плановими канікулами.


Вас може зацікавити: Коли чекати на локдаун: уряд готується ухвалити рішення

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00