Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Корекція як один із основних напрямів роботи психолога закладу освіти
»
Взяти участь Всі події

У школи передадуть переклади Конституції Пилипа Орлика

Конституцію Пилипа Орлика, Конституцію незалежної України і решту предметів української школи обов'язково вивчатимуть у школах Донецька, Луганська, Маріуполя, Херсона, у Криму після перемоги України над російською ордою.

Конституцію Пилипа Орлика перекладуть з латини на українську дясятками тисяч примірників. Її передадуть у школи.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Справедливо, щоб її читали в кожному куточку України. Для цього вона буде перекладена з латині на українську мову, і десятки тисяч примірників відправлять у наші школи, — сказав Зеленський.

Збірник Пилипа Орлика називають першою писемною Конституцією Європи. Їй понад 300 років.

Минулого року вона вперше побувала вдома, в Україні. Була виставлена в Києві, — нагадав глава держави.

Зеленський висловив упевненість, що і Конституцію Пилипа Орлика, і Конституцію незалежної України, і решту предметів української школи точно вивчатимуть у школах Донецька, Луганська, Маріуполя, Херсона, у Криму.

Як відомо, Конституція Пилипа Орлика видана 1710 року. Перша українська конституція була ухвалена на зборах козацтва біля містечка Тягиня 5 квітня. Вона містить преамбулу, 16 статей і присягу гетьмана. Укладена у двох примірниках: українською та латинською мовами. Вона має дві староукраїнські редакції. Оригінал, написаний рукою Пилипа Орлика, зберігається в Національному архіві Швеції у Стокгольмі.

Нагадаємо, сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону. Цьогоріч Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення росії.

Фотоматеріали: sorada.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.