У школах хочуть заборонити ґаджети – на сайті ВР з’явився законопроєкт

10228
20 жовтня 2020 о 18:59
Мета законопроєкту – допомогти дітям зосередитися на заняттях, навчитися спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж, переконаний автор законодавчої ініціативи.

У Раді хочуть заборонити використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, під час навчання в школі. Текст відповідного законопроєкту від 16.10.2020 №4226 з'явився на сайті ВР.

У пояснювальній записці документу йдеться, що діти не повинні витрачати час на свої смартфони або планшети.

Очевидно, що інтернет дає величезні переваги. А коли діти замість того, щоб відпочивати на перервах зависають у телефонах – це ще й брак спілкування з однолітками. Бо з ґаджетами, як загалом у житті, спрацьовує правило: усе добре, але в міру, – йдеться в пояснювальній записці.

Народні обранці планують заборонити користуватися інтернетом з мобільних пристроїв всім учасникам освітнього процесу. Винятком є лише учасники, які використовуватимуть пристрої в освітніх цілях, а також особи з особливими освітніми потребами:

Все це робиться для того, щоб навчити дітей самостійно обмежувати час, який вони витрачають на соціальні мережі і онлайн-ігри. І все ж остаточне рішення ухвалюватимуть директори шкіл.

Автор законодавчої ініціативи переконаний, що прийняття законопроекту надасть можливість не створювати перешкоди для отримання освіти іншими здобувачами повної загальної середньої освіти, зокрема, зосередитися на заняттях, навчитися спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж. Також, на його думку, заборона на використання гаджетів з доступом до мережі інтернет дозволить скоротити випадки інтернет-боулінгу, а також остаточно вирішить питання з крадіжками дорогих апаратів.

Також заборона на використання мобільних телефонів дозволить боротися зі значною частиною недоброзичливості, що спостерігається в закладах (рекет, злодійство, домагання), та обмежити наражання на найменші шокуючі, жорстокі чи характерні зображення.

В Україні вже намагалися заборонити користуватися смартфонами у школах. У 2007 році навіть було ухвалено заборону на користування мобільними телефонами у навчальних закладах, але 2014 року Міносвіти скасувало цю заборону і залишило це рішення за школами та вчителями.

Наразі законопроєкт надано для ознайомлення та опрацьовується в профільному комітеті.

Вас також може зацікавити: Важливо підвищити зарплати освітянам та престиж професії вчителя, - Володимир Зеленський

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00