Новини
6771
26 березня 11:18

У неділю, 28 березня, Україна переходить на літній час

Стрілки годинників переведуть на годину вперед.

У ніч проти неділі, 28 березня, в Україні відбудеться перехід на літній час.

Відповідно до Порядку обчислення часу на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів  від 13 травня 1996 року № 509. Перехід на так званий «літній час» в Україні відбувається в останню неділю березня о 3 годині на одну годину вперед. Цьогоріч ця дата припадає на 28-ме березня.

Нагадаємо, що цього року у Верховній Раді намагалися скасувати переведення годинників на «літній час». Зокрема, 3 березня ВР схвалила за основу відповідний законопроєкт № 4201. Але вже 19 березня Парламент  відправив документ на доопрацювання. Проєкт пропонував постійно залишити лише зимовий час, який вважається стандартним для регіону: UTC+2 за міжнародною шкалою.

Отже, 28 березня стрілки годинників потрібно перевести на годину вперед. Важливо нагадати, що більшість гаджетів переводить час автоматично, тож не потрібно у своєму смартфоні, комп’ютері та планшеті змінювати налаштування – все станеться само собою і вчасно.

Для того, щоб легше пережити перехід на літній час лікарі рекомендують:

  1. Лягати спати раніше;

  2. Встати з ліжка за минулим часом;

  3. Дати собі можливість поступово відійти від сну;

  4. Займатись легкими фізичними вправами;

  5. Більше гуляти та приймати «сонячні ванни»;

  6. Вживати натуральні вітаміни та слідкувати за харчуванням;

  7. Приймати контрастний душ;

  8. Готуватись до наступного дня заздалегідь.

Вас також може зацікавити матеріал: Навчання у горах серед кіз: 10-річна школярка відвідує онлайн-уроки у незвичний спосіб

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!