Новини
450
1 червня 15:12

У МОН планують створення єдиного цифрового освітнього середовища

Створенню освітнього середовища сприятиме проєкт Стратегії цифрової трансформації.

Проєкт Стратегії цифрової трансформації освіти і науки, розроблений МОН, націлений на те, щоб створити єдину освітню екосистему. Про це заявив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука».

Наша стратегія цифрової трансформації освіти і науки націлена на те, щоб створити єдину освітню екосистему, яка допоможе здобувачам освіти та педагогічним працівникам розвиватись, опановувати цифрові компетентності й мати постійний доступ до якісного цифрового контенту, – зазначив Артур Селецький.

Основна ціль проєкту стратегії – створення цифрового освітнього середовища – забезпечення шкіл комп'ютерною технікою та широкосмуговим доступом до Інтернету. Для цього МОН та Міністерство цифрової трансформації уже забезпечує Інтернетом заклади освіти по всій Україні.

Крім того, Мінцифрою виділено 500 млн грн на проведення Інтернету до 3 000 населених пунктів і, відповідно, закладів освіти в них. Також виділено 980 млн грн на забезпечення комп'ютерною технікою вчителів, що допоможе, зокрема, якісно проводити дистанційне навчання.

Друга ціль проєкту стратегії трансформації освіти і науки – цифрові компетентності. Для цього спільно з партнерами Google та Microsoft уже було проведено низку навчань, тренінгів для вчителів. У планах МОН – зробити таке навчання постійним. Також розроблятиметься типова програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників з цифрової компетентності.

Третьою ціллю проєкту стратегії є сучасний зміст освіти. Зокрема, для цього МОН продовжує розвивати платформу «Всеукраїнська школа онлайн».

Крім того, з-поміж найближчих планів МОН:

  • трансформація послуг та процесів освіти, зокрема – запуск електронної черги до закладів освіти;

  • централізований збір та аналіз даних у сфері освіти і науки;

  • запуск платформи «Позашкілля», на якій буде зосереджено всі можливості позашкільної освіти в Україні.

Вас також може зацікавити матеріал: В Україні створять університет майбутнього: президент підписав указ

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.