Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події
Статті
9198
7 лютого 17:34

Цивільний захист у закладах освіти: складаємо мобілізаційний план

Законодавчі норми, що регламентують порядок розроблення мобілізаційного плану закладом освіти та орієнтовний перелік, структура та зміст документів мобілізаційного плану.

Одним з етапів підготовки єдиної державної системи цивільного захисту до функціонування в умовах особливого періоду є складання мобілізаційного плану – сукупності документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення заходів щодо переведення діяльності закладу освіти на функціонування в умовах особливого періоду.

У вебінарі юристка Інна Маніленко проаналізує законодавчі норми, що регламентують порядок розроблення мобілізаційного плану закладом освіти та розгляне орієнтовний перелік, структуру та зміст документів мобілізаційного плану.

В Україні існує Кодекс цивільного захисту, і разом з ним створений закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. У першому розділі цього закону визначені основні положення щодо мобілізаційного плану.

Мобілізаційна підготовка та план

Мобілізаційна підготовка – це комплекс організаційних, політичних, економічних, фінансових, соціальних, правових та інших заходів, які здійснюються у мирний час з метою підготовки національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Державної спеціальної служби транспорту, сил цивільного захисту, підприємств, установ та організацій до своєчасного й організованого проведення мобілізації та задоволення потреб охорони держави і захисту її території від можливої агресії, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Особливий період у нашій країні

Особливий період в Україні регламентується Законом «Про оборону України» та Законом «Про мобілізацію», та розпочався він 17 березня 2014 року. В той же період була оголошена часткова мобілізація. З жовтня 2016-го року жодні мобілізаційні рухи вже не відбуваються, та в армії залишились лише ті, хто згодились працювати за контрактом. Проте, особливий період має завершитись в Україні лише тоді, коли буде виданий Закон «про демобілізацію».

Мобілізаційний план у закладі освіти

Мобілізаційний план – сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення заходів щодо мобілізаційного розгортання 3бройних Сил України, інших військових формувань.

6 серпня 2019-го року був створений Наказ, що затвердив Методичні рекомендації щодо розроблення мобілізаційного плану закладами освіти, підприємствами та організаціями Міністерства освіти та науки України.

Мобілізаційний план розробляється за заклад освіти, підприємство, установу, організацію з урахуванням підпорядкованих структурних підрозділів і філій незалежно від місцезнаходження. До нього включаються заходи на перший рік особливого періоду, які необхідно провести з метою забезпечення функціонування закладу освіти.

Мобілізаційний план підписується керівником закладу освіти, затверджується керівником структурного підрозділу освіти і науки місцевого органу виконавчої влади, який довів мобілізаційні завдання, та зберігається в закладі.

Спікерка звертає увагу, що мобілізаційний план – це документ, який має гриф для службового користування, та він не повинен бути в публічному доступі.

Приблизна структура мобілізаційного плану

 • Пояснювальна записка

Тут ми описуємо ким та якими документами, що має бути забезпечено в цьому мобілізаційному плані, як будуть збиратись дані щодо мобілізаційних рухів тощо.

 • Переведення та функціонування в умовах особливого періоду.

– Порядок введення у дію мобілізаційного плану.

– Перелік та зміст основних заходів, обсяги та строки їх здійснення, виконавці.

 • Задоволення потреб Збройних сил України, інших військових формувань.

 • Забезпечення функціонування національної економіки в особливий період.

 • Забезпечення життєдіяльності населення.

 • Міжнародне співробітництво.

Зміст мобілізаційних завдань

 • Підготовка фахівців для забезпечення функціонування національної економіки в особливий період.

 • Забезпечення належної організації освітнього процесу та виконання освітніх програм в особливий період.

 • Виконання мобілізаційних завдань і забезпечення поставки продукції згідно з укладеними договорами.

 • У разі ліквідації (реорганізації) Закладу своєчасне сповіщення про це відповідних органів, з якими укладено договори на виконання мобілізаційних завдань.

 • Здійснення під час мобілізації заходів щодо переведення діяльності Закладу на функціонування в умовах особливого періоду.

 • Утримання в належному стані техніки, будівель, споруд, об’єктів, що належать до передачі в разі мобілізації Збройним Силам України, іншим військовим формуванням.

 • Сприяння територіальним центрам комплектування та соціально підтримки.

 • Забезпечення своєчасного прибуття працівників, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації.

 • Утворення мобілізаційних підрозділів та призначення працівників з питань мобілізаційної роботи.

 • Ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів серед робітників тощо.

Для того, щоб дізнатись більше про цивільний захист у закладах освіти та складання мобілізаційного плану переходьте за посиланням та дивіться вебінар Інни Маніленко.

Зареєструватися на вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/civilnij-zahist-u-zakladah-osviti-skladaemo-mobilizacijnij-plan-478.html

Вас також може зацікавити такий матеріал: Порядок передавання документів на зберігання до архіву закладу освіти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.