Новини
8132
5 вересня 2019 о 18:27

ТОП-5 порад вчителям для управління класом

Ділимось з вами ідеями та історіями американських педагогів про налагодження комунікації з учнями.

Якщо ви вирішили пов’язати своє життя з учительством, то ми вам співчуваємо, бо на вас чекають вічно незадоволені батьки, школярі, які засипатимуть питаннями, а ще чимало паперових звітів, недоспаних ночей і стресу. Звісно ж, все це неправда і всього лише жарт:)

Бути вчителем – це не просте завдання, але ті емоції, які ви отримуватимете щодня, надаватимуть вам сил та наснаги постійно творити і навчати дітей.

У перші тижні навчання вчителя можна порівняти із беззахисними котиком, який не знає, як себе поводити. Але так триває недовго. Звикнувши один до одного, ви вже знаєте прийоми та способи, які є найефективнішими в управлінні класом. А якщо вам поки не вдається знайти спільну мову з учнями, пропонуємо скористатися порадами американських педагогів, які завжди придумують щось цікаве.

 Тихий, але впевнений голос 

Тихий голос більш ефективний для налагодження поведінки. Вказівки з підвищеним тоном можуть налякати ваших учнів і ви втратите їхню довіру та повагу.

Якщо вчитель чи викладач підвищує голос, то це свідчить про те, що учням вдалося ним маніпулювати. Спокійний голос наче говорить до учнів: «Я все ще контролюю емоції і свій клас. Вам потрібно уважно вислухати те, про що я говорю».

 Вибачайтесь 

У житті не завжди все йде за планом. Бувають моменти радості та веселощів, і навпаки – печалі та смутку. Не в змозі впоратись зі своїми емоціями, ми приходимо на роботу. Ще й можемо розгніватись і звинуватити клас у тому, чого вони не робили. Якщо ж така ситуація трапилась і ви не вибачились перед дітьми, то швидше за все, ви втратите їхню довіру. Якщо ми вміємо визнавати помилки і просити пробачення, то моделюємо надважливу рису характеру – смиренність. Це вміння стане хорошим прикладом для ваших учнів, як не потрібно піддаватися емоціям.

 Cвоя традиція 

Різноманітні спільні ігри чи заняття ідеально підходять для підняття духу в класі. Кілька чудових прикладів від педагогів з усього світу допоможуть вам придумати щось своє:  

1. Поллі, учителька початкових класів у Новому Орлеані: «Кожного понеділка ми з учнями обговорюємо вихідні. Якщо трапилось щось хороше, то ми це святкуємо, а якщо ні, то співчуваємо один одному».

2. Чарлі, вчитель біології у Флориді. «Мої уроки поділені на чотири факультети, як у фільмі про Гаррі Поттера. Факультети названі на честь відомих мислителів/новаторів: Ніколи Тесли, Мар’ям Мірзахані, Персі Джуліана, Іди Белл Веллс-Барнетт. Саме Сортувальний капелюх розподіляє школярів у факультети. Перший учнівський проєкт – дослідити життя і діяльність засновників факультету і розповісти про це іншій групі. Бали отримують за відповіді на так званій розминці. А ще я можу роздати подарунки факультету, який лідирує».

3. Габріелла, вчитель іспанської мови в Леоні. «Я викладаю іспанську мову. Я чекаю на учнів з двору, щоб з ними привітатися і щодня в мене з’являється нове питання до кожного з них. Зазвичай я запитую ті слова, які ми вивчаємо».

4. Денні, вчитель фізики у Х’юстоні. На дверях мого класу написано: «Запізнився? Без танцю не заходь!».

Ми використовуємо символ жестів «Я люблю тебе» у разі, коли діти у чомусь зізнаються або потребують підтримки, та визнання. Нам не подобаються оплески».

 Не сперечайтесь  

Участь у гарячій перепалці з учнями ні до чого хорошого не призведе, а лише покаже, що вас легко вивести з рівноваги. Намагайтесь не звертати увагу на будь-які провокації. Роздайте учням завдання і попросіть виконати його якнайшвидше.

 Розсмішіть  

Найкращий спосіб змусити дітей повністю сприймати ваші слова або робити саме так, як ви кажете – це продемонструвати почуття гумору. Посмійтесь над собою! Задавайте безглузді і кумедні питання або одягніться у щось причудливе, що пов’язане з вашими уроками.


Аби в класі ніколи не було проблем з поведінкою, «Всеосвіта» розробила правила поведінки. Усі зображення виконанні у високій якості та безумовно, привернуть увагу малечі. Плакат доступний для безкоштовного завантаження!  

Посилання для завантаження: https://vse.ee/hn

З цієї серії пропонуємо вам ще одну розробку правил поведінки в класі. Ви можете завантажити їх як єдиним файлом, так і окремими частинами, щоб якнайкраще скомпонувати збірку правил саме для вашого класу.

Посилання для завантаження: https://vse.ee/ho

Для того, аби ви завжди могли визначити настрій кожного учня, скористайтесь Тепломіром настрою

Запропонуйте дітям щоранку клеїти наліпки на «Тепломір настрою». Окрім цього, ви можете обговорити з ними вирази обличчя кожного з персонажів та спробувати виразити ті ж самі емоції за допомогою інших інтерпретацій міміки.

Посилання для завантаження: https://vse.ee/hp

Джерело: We Are Teachers 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!