і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

ТОП-5 мультфільмів на тему інвалідності

Перегляд цих мультфільмів допоможе вам поговорити з дітьми на тему інклюзії та пояснити, чому деякі діти не бачать та не чують.

Лише нещодавно діти з особливими освітніми потребами стали учасниками освітнього процесу. Школи, в яких з’явились інклюзивні класи, створили комфортні умови для їхнього навчання. Важливо уникнути упередженого ставлення та дискримінації серед дітей. Щоб сформувати толерантну поведінку в різних ситуаціях, ми рекомендуємо добірку мультфільмів за допомогою яких вам буде простіше порушити тему інклюзії. 

 “Мотузки”, 2014 рік 

Розповідь про дитячу доброту і мудрість, дівчинку Марію, яка познайомилась з хлопчиком з інвалідністю. Це мультфільм про справжню дружбу. 

 

 “Подарунок”, 2015 рік 

Історія про дружбу хлопчика і собаки, яких об’єднує спільний біль: в них обох немає однієї кінцівки. Хлопчик, натхненний жвавістю і безтурботністю свого друга, і сам стає щасливішим.

 

 “Тамара”, 2013 рік 

Це розповідь про дівчинку з порушенням слуху, яка обожнює танцювати. Тамара гарно рухається і відчуває ритм музики. Вона почувається щасливою, адже робить те, що їй подобається і має підтримку, що дуже важливо для кожного з нас.

 

 “Поза зором”, 2010 рік 

Історія, яка розповість дещо про світ людей з порушенням зору. У незрячої дівчинки викрадають сумку, її собака-поводир спішить наздогнати злодія, тому дитина залишається сама і досліджує світ навколо завдяки звукам, дотикам та запахам. Знайдена дерев’яна палочка, стає для дівчинки чарівною.

 

 “Скарлет”, 2016 

Мультфільм про дівчинку Скарлет, якій через хворобу ампутували гомілку і тепер вона носить протез. Дівчинка почувається самотньою, а також засмучена через те, що не може танцювати. Мама вселяє в дівчинку надію, одягаючи її в балетну сукню і тоді в маленької Скарлет з’являється посмішка на обличчі.


Нагадуємо, нещодавно “Всеосвіта” писала про те, як говорити з дітьми на тему інвалідності. 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти