Новини
14104
22 квітня 2020 о 18:34

Свідоцтво досягнень учнів повинні заповнювати вчителі – Любомира Мандзій

Думка батьків стосовно успішності учнів також буде враховуватися.

Про це т.в.о. Міністра освіти Любомира Мандзій заявила під час онлайн-конференції.

Вона зазначила, що для учнів 1-3 класів використовується формувальне та підсумкове оцінювання. Формувальне оцінювання здійснюється за поведінкою учня, а також поступом учня у різних видах діяльності.

Я розумію, що вчителям важко визначитися з відстежуванням динаміки через відеоконференції і вони не до кінця можуть відслідкувати поступ дитини. Тому необхідно залучувати до оцінювання дітей батьків і враховувати їхню думку. Але свідоцтво досягнень все рівно заповнюєте ви, шановні освітяни, –  наголосила Любомира Мандзій.

Також вона зазначила, що через те, що на засіданні Уряду було прийняте рішення подовжити карантин до 11 травня, маємо бути готовими, що навчальний рік закінчиться дистанційно(до 1-го липня)  для всіх учнів, за винятком 11-ти класників.

Про звітність

Любомира Мандзій нагадала, що директори можуть розмістити публічний звіт стосовно результатів дистанційного навчання на сайті закладу. В якому саме форматі – чіткої вимоги немає. Він може бути або у вигляді документа, презентації, або у форматі відео. А ще порадила директорам не навантажувати додатковою звітністю вчителів і по можливості її мінімізувати.

Посадовиця додала, щоб звершити навчальний рік офіційно, школи мають до 15 червня завершити оформлення документів – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти, свідоцтво досягнень і табелів навчальних досягнень.

Також Любомира Мандзій наголосила, що ЗНО відбудеться в будь-якому разі. 5 188 пунктів тестування будуть безпечними для проведення тестового оцінювання. Тестові зошити будуть готові, як тільки буде закінчений карантин.

Шановні випускники, зараз є час і можливості натхненно готуватися до ЗНО. Воно відбудеться за будь-яких обставин. ЗНО буде проведено або в червні, або в серпні –  його терміни залежатимуть від епідеміологічної ситуації, –  зазначила Любомира Мандзій.

На запитання, чи будуть влітку відкриватися шкільні табори, посадовиця відповіла, що це рішення будуть приймати органи місцевого самоуправілння.

Також були питання стосовно того, чи мають право вчителі фізкультури вимагати учнів надсилати відео та фото виконаних вправ. На це Мандзій зазначила, що мусить бути гнучкий підхід у кожному окремому випадку.

Я розумію, що ви даєте учням завдання і вони мають проінформувати про його виконання. Але пропоную вирішувати питання шляхом індивідуальних бесід, – сказала Любомира Мандзій. 

Очільниця МОН зазначила, що напередодні онлайн-конференції на адресу Міністерства надійшло більше 8 тисяч запитань. Тому МОН зробить підбірку відповідей на запитання, аби кожен отримав відповідь.

Інформацію про закінчення навчального року у коледжах та університетах варто чекати у найближчих ефірах.

Вас також може зацікавити: Кабінет міністрів України продовжив карантин до 11 травня

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!