Суд вперше покарав за булінг в школі

Суд оштрафував батьків винуватої неповнолітньої за її протиправні дії проти однолітків.

11 лютого Бориспільський міськрайонний оприлюднив перше рішення у справі про булінг. Суд оштрафував батьків винуватої неповнолітньої за її протиправні дії щодо ровесників у навчальному закладі.

Про це повідомила народна депутатка Оксана Білозір на своїй сторінці у Facebook.

Булінг над однокласниками та іншими учасниками навчального процесу карається законом. Те, про що ми навіть боялися говорити вголос, про що ми мовчали впродовж десятиліть, нарешті отримало юридично-правову оцінку та можливість розгляду в судах, – прокоментувала Білозір.

Зазначається, що за фактом булінгу було складено протокол про адміністративне правопорушення та направлено на розгляд до суду. Суд встановив факт булінгу, тобто дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, що проявилось у висвітленні непристойних фото у мережі «інстаграм», в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.

Суд наклав на батьків винної дівчини штраф у розмірі 850 гривень та судовий збір у розмірі 384 гривні.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою профілактики та виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, – підкреслила депутатка.


Нагадуємо, «Всеосвіта» розробила навчальний курс для вчителів, який допоможе ефективно протидіяти шкільному насильству.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.