Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Творчі методики як сучасний інструмент вихователя: розвиваємо soft skills дітей дошкільного віку засобами конструювання
»
Взяти участь Всі події
2 лютого 2020 о 16:03

Субвенції на підвищення кваліфікації вчителів були використані неправильно

Рахункова палата провела аудит ефективності використання коштів в межах НУШ та виявила, що гроші, виділені на підвищення кваліфікації вчителів, були використані неправильно.

У державному бюджеті на 2018 і 2019 роки передбачено окрему субвенцію місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа". За цією субвенцією заплановано закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів. Окремою категорією видатків була підготовка тренерів-педагогів, супервізорів, а також підвищення кваліфікації директорів (заступників директорів), вчителів (асистентів вчителів) шкіл, фахівців інклюзивно-ресурсних центрів; проведення супервізії.

Одна з причин недоцільного використання субвенції – прорахунок МОН в розподілі субвенції. Міністерство розподілило 370,3 млн гривень субвенції лише на підвищення кваліфікації вчителів 1-4-х і підготовчих класів станом на 01.10.2017. Відомство не врахувало кількість асистентів вчителів ЗЗСО з інклюзивним та інтегрованим навчанням, заступників директорів ЗЗСО з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 навчальному році. Ба більше, у статистичній інформації Держстату "Загальна середня та професійна (професійно-технічна) освіта в Україні у 2018 році" не виокремлено інформації про кількість асистентів вчителів ЗЗСО з інклюзивним та інтегрованим навчанням, заступників директорів ЗЗСО з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, що не дає можливості визначити чисельність таких категорій осіб, не враховану МОН при розподілі коштів.

Крім того, не було враховано видатки на тренерів, тренерів-педагогів, працівників закладів післядипломної педагогічної освіти комунальної форми власності, які залучені до підвищення кваліфікації вчителів, проведення супервізії та інші передбачені пунктом 5 Порядку та умов № 237 видатки.

Та навіть такий, хай й неправильний, розподіл коштів було не виконано. Це призвело до невикористання та повернення 57,3 млн грн до державного бюджету в кінці року, що свідчить про неефективне управління зазначеними коштами як МОН, так і розпорядниками коштів субвенції за місцевими бюджетами.