Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

20 травня 2020 о 17:34

Створюємо лепбук власноруч: відкрийте легкий та сучасний спосіб навчання для дітей

Знаходьте на "Всеосвіті» готові розробки, завдяки яким ви можете створювати лепбуки швидко і без зайвих зусиль.

Поняття "лепбук" з'явилося  на нашому інформаційному просторі нещодавно, але поволі завойовує популярність. Як зробити лепбук своїми руками, які матеріали для цього потрібні,  де взяти шаблони для лепбуків та які вони взагалі бувають?

Пропонуємо коротку інструкцію, як виготовляти найрізноманітніші лепбуки на “Всеосвіті”. Наша креативна директорка Леся Литвиненко розповідає про них так натхненно і захопливо, що навіть той, хто чує про лепбук вперше, неодмінно захоче його створити власноруч. До речі, лепбуки можуть використовувати у своїй роботі навіть дорослі, але найкраще вони підійдуть для роботи з дітьми. Лепбук дозволить в ігровій формі дати дитині знання про навколишній світ, систематизувати матеріал ти полегшити засвоєння нової інформації.

Тільки уявіть, наскільки дитині буде легше засвоювати нові знання!

Але про все по черзі!

Тож, що таке Лепбук?

Лепбук (з анг. lap – коліно, book – книга) – це саморобна інтерактивна папка чи зошит, в які збираються і яскраво оформлюються різноманітні пізнавальні матеріали з певної теми вивчення.

Лепбук прийшов до нас з Америки. Його основна перевага в тому, що він створюється власноруч і оформлюється за власним смаком. До речі, на «Всеосвіті» є вже готові розробки, завдяки яким ви можете створювати лепбуки швидко і без зайвих зусиль.

Коли я почала робити макети для створення лепбуків, то почала з фонів. Я підготувала 1567 різних макетів. Є фони патерні, тобто шаблонні, а є більш тематичні  на будь-яку тему. Тобто, все, що вам потрібно зробити – це зайти в бібліотеку “Всеосвіти”, обирати  собі патерн, який вас найбільше надихає, і це буде основа для створення вашого лепбуку, –  розповідає Леся Литвиненко.

Всі заготовки для лепбуку ви можете знайти у бібліотеці на особистій сторінці Лесі Литвиненко: https://vseosvita.ua/user/id2

Якщо хтось подумав, що створювати лепбук – важко, незрозуміло і займає багато часу, то Леся Анатоліївна запевнила – більшість вчителів навіть не здогадуються, що вони, самі того не знаючи, вже його готували. От тільки називали це по-іншому.

Коли вперше бачиш лепбук, він може трохи налякати, бо здається, що створювати його – важкувато. Але коли зробив одну і більше заготовок, відразу виникає безліч ідей, під які ще теми їх можна використовувати. Переконана, ви всі створювали плакати або інформаційні дошки. Лепбук – це майже теж саме, просто менших розмірів, формату А-4 або А-5.

Леся Анатоліївна розповіла, що створювати будь-які лепбуки краще за все на основі власного зошита.

Готуючись до вебінару, я дізналася, що американські вчителі досить активно, особливо в початковій школі, використовують з дітками звичайні зошити й в ньому ведуть лепбук. Тобто їм не потрібно окремо створювати різні лебуки. Вони використовують їх для того, аби дітки могли отриману інформацію структурувати й помістити в лепбук. Тому починати краще з самого простого. Це дуже зручно для навчання. Бо якщо ми говоримо про лепбуки, які створюються професійно десь в студіях, то в цьому випадку на кожен лепбук потрібно витратити дуже багато часу, –  розповіла Леся Литвиненко.

Лепбук обов'язково має різні за розміром кишеньки, вставки, рухливі деталі, віконця, міні-книжечки з цікавою інформацію

Леся Литвиненко розповіла, що виготовити лепбук на «Всеосвіті» дуже просто!

 

 

Всі кишеньки для створення лепбуку ви можете знайти у бібліотеці на особистій сторінці Лесі Литвиненко:: https://vseosvita.ua/user/id2

Для цього треба взяти ватман і наліпити на нього велику кількість кишеньок, це дозволить бачити ці кишеньки візуально і на основі цього створювати вже свої власні. Кишеньки можуть бути будь-якої форми й розміру: у вигляді сердечка, квітки, прямокутнику чи якихось інших фігур. Зворотний бік лепбуку теж можна використовувати і додавати кишеньки: або для тексту, або якогось вірша чи тексту, або ж створити кишеньку з додатковою інформацією. Кількість кишеньок необмежена –  від кількох до безлічі. Використовувати одну й ту ж саму кишеньку, можна як в шахах –  безліч разів.

Леся Анатоліївна також розповіла, як можна створити макет лепбуку. Тож, на цупкому папері треба роздрукувати патерн, який можна взяти в бібліотеці, потім поверх патерну роздрукувати текст, а всередину вмістити ті кишеньки, які вам потрібно. Поряд із кишеньками можна використати круг Лулія.

Всі круги Луллія ви можете знайти в бібліотеці, перейшовши за посиланнями: https://vseosvita.ua/library/krugi-lullia-254453.html та https://vseosvita.ua/library/spiner-alfavit-krugi-lullia-248111.html

Якщо ми говоримо про обкладинку, то її бажано використовувати на цупкому папері. Я користуюся фотопапером. Він матовий і коштує дуже недорого. А от в середині краще використовувати тонкий папір – або кольоровий, аби звичайний білий папір, на якому можна написати будь-яку інформацію, – зізнається Леся Анатоліївна.

Нагадуємо, що в бібліотеці «Всеосвіти» є готові макети для створення таких лепбуків. Там ви знайдете набір кишеньок, фонів, набір текстів, який треба лише завантажити.

Лепбуки допомагають дитині краще запам’ятати інформацію з будь-якої теми. Бо якщо дитина посидить і створить свою так звану “шпаргалку”, то вона ще краще запам'ятає тему. А якщо дитина писатиме інформацію від руки, то це розвиватиме в неї відчуття стилю та творчу уяву.

Для створення лепбуку можна використовувати не лише кишеньки, а і рамочки. Їх можна використати окремо, поклавши їх в кишеньку, або ж взяти лист формату А4 для того, щоб виготовити в лепбуці книжечку. Для цього необхідно посередині зробити надріз і зігнути всі елементи. Книжечку можна легко приклеїти до лепбуку.

Всі рамочки для створення лепбуку ви можете знайти за посиланням: https://vseosvita.ua/library/kisenki-dla-stvorenna-lepbukiv-281726.html

Діти лепбуки обожнюють. Я кажу це, як мама 13-ти річної Насті. Моя донька була настільки захоплена створенням лепбуків, що її неможливо було відірвати. Годі й уявити, як радітимуть такому заняттю маленькі дітки, – із посмішкою розповідає Леся Анатоліївна.

А щоб закохати у лепбуки ще й підлітків, Леся Анатоліївна підготувала заготовки ще для джинсових лепбуків. 

Всі джинсові заготовки ви можете знайти за посиланням: https://vseosvita.ua/library/maket-dla-stvorenna-lepbuka-no6-u-stili-dzins-281718.html

Джинсові заготовки виглядають дуже круто та сучасно. Підлітки від них у захваті. Ми розробили  фони з кишеньками і без. Є також патерний фон. Все можна обрати за смаком, –  розповідає вона.

Всі заготовки для лепбуку ви можете знайти у бібліотеці на особистій сторінці Лесі Литвиненко: https://vseosvita.ua/user/id2


Також пропонуємо ознайомитися з шістьма готовими лепбуками, які “Всеосвіта” вже підготувала раніше. Вони гарно підійдуть для проєктної роботи або для тематичних днів:

Лепбук «Світ рослин»: https://vseosvita.ua/news/28-tizden-nus-svit-roslin-zustricajte-novij-lepbuk-vid-vseosviti-3565.html

Лепбук «Про мову»: https://vseosvita.ua/news/tsikavo-ta-korysno-pro-movu-zakhoplyvyi-lepbuk-vid-vseosvity-3243.html

Лепбук «Світ захоплень»: https://vseosvita.ua/news/svit-zahoplen-prezentuemo-novij-lepbuk-vid-vseosviti-3287.html

Лепбук «100 років Соборності України»: https://vseosvita.ua/news/lepbuk-100-rokiv-sobornosti-ukraini-2965.html

Лепбук «Василь Сухомлинський»: https://vseosvita.ua/news/lepbuk-vasil-suhomlinskij-2481.html

Лепбук «Тарас Шевченко»: https://vseosvita.ua/news/do-dnia-narodzhennia-tarasa-shevchenka-piznavalnyi-lepbuk-6509.html


Про всі тонкощі та деталі створення лепбуків на “Всеосвіті”, ви можете дізнатися, прослухавший цікавезний вебінар від нашої натхненної Лесі Литвиненко. Навіть не сумнівайтеся, після вебінару ви одразу розпочнете з дітками використовувати цю нескладну, але дуже ефективну методику в навчанні. Не вірите? Тоді переконайтеся в цьому самі.

Нагадуємо, що кожний вебінар має програму підвищення кваліфікації, а також є можливість завантаження сертифіката з підвищення кваліфікації! 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/lepbuk-ak-instrument-realizacii-prakticnogo-ta-tvorcogo-navcanna-194.html