Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітня майстерня “Ігри для творчого розвитку дитини”
»
Взяти участь Всі події
19 грудня 2019 об 11:26

Створення та застосування інтерактивних робочих аркушів: від ідеї до впровадження

Добірка онлайнссервісів для створення інтерактивних дидактичних матеріалів.

Використання інтерактивних технологій, впроваджених на основі компетентнісних підходів  створюють необхідні передумови високоякісного навчання.

Інтерактивний робочий аркуш являє собою вебсторінку, на якій можна розмістити навчальний матеріал і різного типу завдання для учнів. Наприклад, це може бути відео, зображення, текст на основі яких учні відповідають на запитання і виконують завдання.

Можна вставляти зображення і робити їх інтерактивними, додаючи на них мітки з текстом, гіперпосиланнями, питаннями, вікнами для введення тексту.

Питання можуть бути текстовими, а можуть бути у вигляді аудіофайлів. У багатьох завданнях можна задати відповіді для автоматичної перевірки. 

Інтерактивні робочі аркуші можна використовувати при:

 • дистанційному навчанні;
 • для домашніх робіт;
 • для роботи в класі на інтерактивній дошці.

Edpuzzle

Це безкоштовний сервіс для створення відеофрагментів з аудіо і текстовими елементами, питаннями і завданнями до них. На основі одного відео можна створити інтерактивну вікторину з відкритими питаннями або з вибором однієї відповіді з декількох, дати голосові коментарі і пояснення до відеосюжету або цілком його озвучити.

Є можливість створювати класи і відслідковувати, хто з учнів переглянув відео і як впорався із запропонованими завданнями.

PlayPosit

Результат пошуку зображень за запитом "PlayPosit"Віртуальне освітнє середовище для створення і спільного використання інтерактивних відео-уроків.

Вчителі можуть працювати з будь-яким онлайнвідео (скрінкасти, Khan Academy, ТЕД і т.д.) і перетворити традиційно пасивний зміст відео в активний ресурс для роботи з учнями

Seesaw

Учні можуть створювати свої проєкти у всіх предметних областях з новою панеллю інструментов. Інструменти інтуїтивно зрозумілі. Учні можуть користуватися ними на будь-яких мобільних пристроях і на будь-яких платформах.

Тепер учень може робити не тільки знімки і посилати повідомлення, але і записати відеоповідомлення. 

Вся робота, яку виконують учні, тут же відправляється в додаток для вчителів, а вони можуть організувати персоніфіковану роботу, залишати свої коментарі та рекомендації.

Інтерактивні робочі аркуші

Live Worksheets

Вебсервіс Live Worksheets дозволяє робочі матеріали, створені в форматах docx, pdf, jpg і png перетворити в інтерактивний матеріал для самоперевірки. Можна створювати робочі листи, які містять кілька типів завдань.

Classkick

Результат пошуку зображень за запитом "Classkick"Учитель може переглядати роботу кожного учня в режимі реального часу. Все, що робить учень, відразу відображається на комп'ютері вчителя. Як бачимо, головна перевага Classkick – це оперативний зворотний зв'язок як з тими, хто працює в класі, так і з учнями, які займаються вдома.

Тобто вчитель і учні можуть працювати на будь-якому мобільному пристрої або зі звичайним комп'ютером незалежно від операційної системи.

Formative

Результат пошуку зображень за запитом "Formative"

Інструмент формуючого оцінювання, який дозволяє в режимі реального часу відслідковувати процес роботи учнів і в будь-який момент коментувати їхні відповіді і надавати зворотний зв'язок.

Інтерактивні робочі аркуші для навчання, створені в малюнках Google:

 • Шаблони аркушів універсальні, їх можна використовувати практично для всіх шкільних предметів.
 • Призначені для самостійної роботи учнів на уроці або вдома.
 • Крім електронного варіанту, при необхідності інтерактивний аркуш можна роздрукувати на папері.

Wizer.me

Результат пошуку зображень за запитом "Wizer.me"За допомогою сервісу Wizer.me ви створюєте неймовірно красиві цифрові робочі листи, які містять інтерактивні завдання та дозволяють вчителю швидко надавати учням зворотний зв'язок.

У навчальній роботі можна використовувати цей інструмент як для формуючого, так і для підсумкового оцінювання.

Як працювати:

 • Аркуш можна вбудувати на сторінку сайту або блогу;
 • Створеною роботою вчитель може поділитися електронною поштою і в соціальних мережах;
 • Простий і швидкий інструмент для створення інтерактивних робочих аркушів із завданнями і вправами, зокрема й на основі відео;
 • Можливість організації групової роботи в сервісі;
 • Учні реєструються в сервісі і виконують запропоновані завдання;
 • Учитель може переглядати відповіді учнів в особистому кабінеті.

Щоб дізнатись більше про інтерактивні робочі зошити та онлайнінструменти, пропонуємо переглянути вебінар Вікторії Шпильової. Пані Вікторія – вчителька хімії Спеціалізованої школи №196, учителька вищої категорії, має педагогічне звання «Старший учитель».

За бажанням, ви можете також замовити свідоцтво про перегляд вебінара. 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/stvorenna-ta-zastosuvanna-interaktivnih-robocih-arkusiv-vid-idei-do-vprovadzenna-130.html

#вебінар #інтерактивне_навчання #оцінювання #онлайнсервіс